Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Estetska in plastična kirurgija Virusna bradavica

Virusna bradavica

Spoštovani.

Na komolcu so mi kirurško odstranili virusno bradavico cca 0,8 cm ter mi ranico zašili.. Zanima me vaše mnenje, ali se lahko nekaj dni po tem posegu že kopam v morju? Kakšno je tveganje? Šive naj bi odstranili šele čez 10 dni. Kaj se zgodi, če jih odstranijo pozneje?

Za odgovore vnaprej hvala.

Lp,

V.

Pozdravljeni,

kopanje odsvetujemo do zacelitve rane oz. ko odpadejo krastice. V kolikor to ni možno svetujemo sprati rano s sladko vodo, osušiti ter ne izpostavljati soncu.

Lepo vas pozdravljam

Estetika Fabjan d.o.o. www.fabjan.si

Spoštovani !
Moji hči ima na podplatu že nekaj let virusno bradavico,ki jo pri hoji moti.Zdravnica ji je najprej to bradavico izrezala,ampak se je ponovila in to v večjem obsegu.Potem jo je zamrzovala in za nekaj časa se je ustavila.Novembra lansko leto pa je zopet začela rasti in pravi da jo moti.K zdravnici noče več,ker je bil obakrat poseg zelo boleč.
Bi lahko to bradavico odstranili s pripravki ki jih kupiš v lekarni,ali bo potreben pregled pri dermatologu.

Hvala za odgovor.
mamica

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovana, kirurški poseg na podplatu je neprijeten tako za odrasle kot tudi otroke. Tudi pri ponovni kirurški terapiji ni garancije, da se virusna bradavica ne bo ponovila. Lahko poizkusite konzervativno terapijo (Duofilm – mazilo, ki se ga dobi v tujih lekarnah – Avstrija). Ob redni in pravilni uporabi so rezultati odlični.

Estetika Fabjan d.o.o. www.fabjan.si

New Report

Close