Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Estetska in plastična kirurgija Izpah ključnice

Izpah ključnice

Pozdravljeni.

Imela sem nesrečo s kolesom, izpahnila desno ključnico in imela operacijo. Na izvidu mi piše sledeče: …naredimo repozicijo in fiksacijo AC sklepa z tigh rope. Rada bi vedela, kaj ta izraz “tigh rope” pomeni, saj imam kontrolo pri svojem zdravniku (kirurgu) šele čez dobra dva tedna. Na sliki (po operaciji) sta bili na kosteh razvidni dve senci in nadomestni zdravnik na prvi kontroli je dejal le, da sta to takšni dve ploščici, s katerimi so mi pritrdili kosti. Kar me najbolj zanima in skrbi…ali to pomeni, da bom morala na operacijo še enkrat in te ploščice odstraniti? Nadomestni zdravnik je dejal še, naj se čimprej naročim na fizioterapije, ker je bil mnenje, da je gibanje roke precej omejeno, in se sprašujem, je to sploh potrebno, v primeru, če bi mogoče morala še enkrat na operativni poseg? Operacijo sem imela 8. 5. 2012, prvi kontrolni pregled pa 25. 5.

Zahvaljujem se Vam za odgovor.

Pozravljeni,

Tight rope je poseben način učvrstitve mehkih tkiv, kot so vezi ali
tetive, na kosti. V vašem primeru je šlo najverjetneje za izpah AC
sklepa (simfizioliza) in so tako sklep med ključnico in lopatico
naravnali in zadržali v ustreznem položaju.
Ponovna operacija ni potrebna, saj se material vraste in tako ne dela
nobenih težav.
Glede fizioterapije pa le upoštevajte vašega operaterja.

Estetika Fabjan d.o.o. www.fabjan.si

Najlepša Vam hvala na tako jasnem in razumljivem odgovoru.

Zanima me le še sledeče…S prvo fizioterapijo začnem naslednji teden, 5. 6. Imela bom 10 terapij (v termalnem zdravilišču). Ali se da napovedati okvirno (časovno) okrevanje moje poškodbe? V najboljšem primeru, da mi bodo fizioterapije dobro dele in povrnile gibljivost roke, obstaja možnost, da bi svojo bolniško konec junija zaključila? (operacija je bila 8. 5., delam v vrtcu) Bolečin v ramenskem delu nimam, gibljivost je boljša, čeprav je še dokaj omejeno in okorno vse skupaj. Zatorej predvidevam, da bo po fizioterapijah veliko boljše.

Hvala lepa in lep pozdrav.

nova
Uredništvo priporoča

Vedno je nehvaležno napovedovati prihodnost, a zelo verjetno konec
junija še ne boste nared za svoje dela. Predvsem bo problem dvigovanje
težjih bremen in gibljivost, kar pa bo trajalo kak mesec do dva dlje.

Estetika Fabjan d.o.o. www.fabjan.si

New Report

Close