Najdi forum

Pomlajen videz

Stara sem 50 let in dokaj dobrega videza. Vso mladost in tudi kasneje sem pridno skrbela za kožo. Pomagala sem si z različnimi kremami, ki so mi moram priznati precej pomagale. Ker je bil zame to kar velik finančni zalogaj in ne glede na ves vloženi trud, narava gre svojo pot. Prišla sem na idejo, da bi si morda lahko privoščila kakšen poseg, ki bi morda bil večji finanči zalogaj, vendar bi bili rezultati trajnejši in še vmes mi ne bi bilo potrebno ne vem kaj skrbeti za kožo.

Rada bi se znebila manjših gubic in da izgled kože na obrazu ne bi bil tako star. Ne bi pa želela zgledati kot mladostnica, saj takšnih nerealnih želja pa res nimam. Nekaj primernega moji starosti s pridihom malce mladostništva torej.

Kaj mi svetujete?

Hvala
Laura

Spoštovana,

posredujem vam nekaj informacij o neinvazivnem operativnem posegu pomlajevanja obraza:

Kaj je Silhouette lift?
Silhouette-Lift je nova tehnika, razvita za uporabo s Silhouette šivi, novimi suspenzijskimi nitkami. Ta minimalno invazivna tehnika se uporablja za dvig in repozicijo povešenega tkiva obraza.
Šivi so pritrjeni na temporalno fascijo (na globoko tkivo na sencih). Da bi to dosegli, napravimo 2 cm velik rez, skrit v lasišču na sencih.

Kakšne so prednosti Silhouette Lifta?
Gre za neagresivno metogo v primerjavi z klasičnim liftingom, brez vidnih brazgotin in z kratkim okrevanjem.

Za katere dele obraza je primeren?
Uporablja se za dvig lic, zlasti povešenih lic, ki visijo preko brade, za korekcijo podočnjakov, ki nastanejo zaradi povešenosti obraza, za dvig obrvi ter za korekcijo visečega vratu in podbradka.
Velikokrat kominiramo ta lifting z t.i. laserskim endoliftingom, kjer brez vidnih brazgotin z notranje strani napenjamo kožo obraza in vratu.

Ali sem primerna pacientka za Silhouette Lift?
Če vstopate v 40-ta leta in že opažate začetne znake povešenja obraza, ki jih druge metode ne morejo korigirati (botox, hialuronska kislina, pilingi,…) ste verjetno kandidatka za dober rezultat z omenjenim Silhouette Lift.
Z omenjeno tehniko pa lahko popravimo določene dele povešenega obraza tudi pri starejših osebah, ki se ne upajo odločiti za klasičćni kirurški lifting. V takih primerih dobimo mnogo večji rezultat, če napravimo kombinacijo pomlajevanja kože z lastno plazmo ter laserskim endoliftingom.

Ali Silhouette Lift zahteva splošno anestezijo ali hospitalizacijo?
Silhouette Lift poteka v lokalni anesteziji, kot enodnevna kirurgija, to pomeni, da se vrnete domov še isti dan.

Kako dolgo traja postopek?
Postopek traja manj kot 45 minut za obraz in manj kot 25 minut za vrat.

Kakšno zagotovilo dobim z Silhouette Sutures?
Silhouette šivi so bili odobreni s strani ameriške FDA (ameriški urad za zdravila in prehrano) in so sprejele oznako CE. Te odobritve so edinstvene na trgu podobnih materialov.
Imamo certifikat o usposobljenosti izvajanja tehnike Silhouette lift v praktičnem in teoretičnem smislu od pooblaščene organizacije.

Kako dolgo je okrevanje?
Pacienti se lahko vrnejo k svojim običajnim aktivnostim v dveh dneh, vendar je običajno potreben teden dni, da koža in obraz dobita naraven videz in mimiko.
Kaj pa rezultati?
Rezultati so vidni takoj, predvsem v tem smislu, da so korigirani povešeni deli obraza. Mimika ter oblika obraza se ne spremnita, obraz se le povrne v čas nekaj let nazaj.

Kako dolgo trajajo rezultati?
Evidenca o trajanju rezultatov Silhouette šivov je 2 leti v estetske namene in 4 leta za rekonstruktivno kirurgijo v ZDA.
Naše raziskave in razvojna ekipa meni, da rezultati trajajo 4 leta v primeru uporabe permanentnih šivov in 1-2 leti v primeru uporabe šivov, ki jih organizem sčasoma raztopi.
Na žalost, noben pomlajevalni postopek ne ustavi procesa staranja, ga le upočasni. Uro prestavimo nazaj, vendar teče dalje.

Zakaj je Silhouette Lift najboljši postopek, ki je na voljo na trgu nekirurških liftingov?
Silhouette nitke se uporabljajo tudi na področjih, ki niso del plastične kirurgije. Veliko kirurgov uporablja Silhouette nitke za zdravljenje paralize obraza, pa tudi za posege rekonstruktivne kirurgije
Silhouette Lift tehnika je najbolj zanesljiva na trgu, saj temelji na mehanskih zakonih dviganja in fiksiranja obraznih tkiv.
Silhouette nitke Sutures so pritrjeni, zato se ne morejo premikati in tveganje, da bi se Silhouette šivi prosto gibali po vašem obrazu, ne obstaja.
Trajanje efekta pri Silhouette šivih, ki se raztopijo, je pogojena z trajanjem drobnih brazgotinic, ki se napravijo okrog šiva in imajo učinek liftinga tudi potem ko so šivi že razgrajeni.

Ali je Silhouette Lift alternativa tradicionalnemu faceliftingu?
Silhouette Lift ne more nadomestiti klasičnega, kirurškega faceliftinga, če le tega potrebujete.
Silhouette lift pa je sigurno uspešen način odlaganja klasičnega faceliftinga za nekaj let. Tudi je primeren za paciente, ki nimajo poguma za klasično operacijo niti časa za okrevanje. In predvsem za tiste, ki ne želijo drastičnih, nenadnih sprememb na obrazu, ampak le osvežitev obraza oz. korekcijo tistih sprememb staranja, ki jih na obrazu najbolj motijo. Cena operativnega posega se giblje med 1500 in 2000 euri.

Estetika Fabjan d.o.o. www.fabjan.si

Spoštovani,
zanima me kolikšna je doba čakanja za tak poseg?

nova
Uredništvo priporoča

Čakalna doba na pregled in poseg je do 20 dni. Naročite se lahko na tel. 01 436 21 23. Lp, Fabjan

Estetika Fabjan d.o.o. www.fabjan.si

New Report

Close