Najdi forum

Povečava prsi

Še nism polnoletna in imam grozne frustracije zaradi mejhnih prsi. Tudi moja mami jih ima, ampak ona s tem nima težav. Zelo mi najedajo samozavest, ki je že tako nimam veliko. Skušala sem se z mamo pogovoriti o operaciji, ampak ji nasprotuje, jaz pa še nism polnoletna.

V kolikor jo uspem prepričati, ali počakam-čeprav tako nerada, da bom polnoletna, kakšne so možnosti, da če z novo podobo prsi-večjo številko ne bom zadovoljna, jih lahko nato čez leta pomanjšam? Brala sem, da se tudi to da. Saj veste, kak je. Človek si želi nekaj česar nima, potem pa to dobi in lahko se zgodi, da ne bo zadovoljen, da se ne bo počutil ok v novi podobi, tko da…ali lahko potem še kaj spremenim, ali ko so enkrat povečane, ni več poti nazaj?

thnx Mateja

Spoštovana Mateja,

v vsakem primeru svetujem, da počakate z operativnim posegom do polnoletnosti. Običajno operativni poseg povečanja prsi izvedemo pri pacientkah z namenom, da je pacient zadovoljen, je pa možna tudi kasnejša odstranitev implantatov na željo pacienta. Iz izkušenj lahko povem, da je takih primerov zelo malo. Glede na starost imate še dovolj časa za premislek in ev. kasnejšo samostojno odločitev.

Lepo vas pozdravljam

Estetika Fabjan d.o.o. www.fabjan.si

Pozdravljeni,imam precej velik problem z mojimi prsmi,in sicer so precej povešene.Mislim da je razlog v preveč dolgem času dojenja,3 leta.Prej sem imela povprečno trojkico.že prej me je motilo tudi to ,da imam precej izbočen prsni koš,tako se prsi iz strani sploh ne opazijo.Kako do naravnih in večjih prsi,želim si povsem naraven videz,protezo (na kapljico),in pomembno mi je to ,da lahko bom še vedno dojila po posegu.Zanima me tudi cena in možnost plačevanja po obrokih.hvala za odgovor,lep pozdrav…………..

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovana,

na prvem pregledu se odločimo za velikost in obliko prsnih vsadkov. Prav tako se odločimo za pristop (v primeru povešenih dojk, je pristop vstavitve implantata okrog prsne bradavice; pri zelo povešenih prsih je potreben tudi navpičen rez v smislu dviga dojk; izreza odvečne kože).
Cena operativnega posega z implantati je cca. 4000 eurov, natančno ceno določimo na pregledu.
Možno je obročno odplačilo in sicer preko Hypo banke in ročnost do 96 mesecev.

Lepo vas pozdravljam

Estetika Fabjan d.o.o. www.fabjan.si

pozdravljeni tudi jaz imam podobne težave kot stranka pred mano. namreč po treh otrocih in dojenju mojih prsi ni več 🙁 nikoli nisem imela težav in sem bila z velikostjo in obliko zadovoljna. sedaj pa jih enostavno več ni. zanima me kaj svetujete v tem primeru, kaj naredit da bojo prsi spet polne. pa še to če se odločim za poseg koliko dolgo traja da sem naročena na pregled, trajanje posega, in koliko časa si potem še hospitaliziran? pa še to ali se pojavljajo kakšne bolečine po operaciji ali si kmalu “pri sebi” in lahko opravljaš svoje delo naprej. no in če nisem prezahtavna še okvirno ceno, hvala
sabina

Spoštovana,
posredujem vam nekaj odgovorov na zastavljena vprašanja:
– predlagam augmentacijsko mamaplastiko z okroglimi ali kapljičastimi prsnimi vsadki, ki jo lahko opravimo 6 mesecev po prenehanju dojenja
– čakalna doba na pregled je do 14 dni, na operativni poseg pa do 30 dni od pregleda
– sam operativni poseg traja do 60 minut, 6 ur po posegu lahko odidete v domače okolje
– proti bolečinam običajno zadošča Lekadol ali Panadol extra
– normalne aktivnosti (služba) so možne po nekaj dneh (odvisno od dela, ki ga opravljate), športne aktivnosti pa po cca. 14 dneh
– cena se giblje med 3000 in 3500 euri, natančno ceno določimo na prvem pregledu

Lepo vas pozdravljam.

Estetika Fabjan d.o.o. www.fabjan.si

lep pozdrav!

Zanima me ce lahko pod eno anestezijo opravite dva posega.Zelela bi opraviti korekcijo nosu in minimalno povecati prsi.In koliko bi priblizno to stalo?
LEPO PROSIM ZA ODGOVOR!

Pozdrav!

HVALA

Spoštovana,

možno je izvesti oba operativna posega hkrati. Cena korekcije nosu je 3000 eu, cena povečanja prsi pa prav tako 3000 eu. Natančno ceno določimo na prvem pregledu.

Lepo vas pozdrav, Fabjan

Estetika Fabjan d.o.o. www.fabjan.si

Pozdravljeni, mene informativno zanima, ali so povečane prsi iz 75 b na c zelo drugačne na otip in ali se zelo opazi razliko med naravnimi in povečanimi. Prav tako bi si želela vedeti, kako je z obnavljanjem vsadkov. Najlepša hvala za odgovor.

Spoštovana, material v implantatu se imenuje kohezivni gel, ki je na otip podoben tkivu, tako da razlika ni opazna. Proizvajalec izda doživljenjsko garancijo na razpok implantata, tako da glede tega ni potrebno skrbeti.

Lep pozdrav

Estetika Fabjan d.o.o. www.fabjan.si

Pozdravljeni,

stara sem 27 let, imam 2,5 leti starega otroka. Že nekaj let razmišljam o povečanju prsi, saj imam zelo majhne prsi (niti A).

Prva stvar katere me je najbolj groza je seveda anestezija, saj sem pred leti imela neko operacijo in sem po op bruhala več ur skupaj. Tako, da me prva stvar zanima ali se pri vas tudi lahko zgodi, da ženske po operaciji tako bruhajo oz je prisotna slabost. Poleg tega me zanima ali želite imeti vse potrebne izvide (kri, RTG pljuč) pred operacijo?

Druga stvar pa bolečina in okrevanje. Glede na to, da imam sinčka, ki je zelo živahen, me zelo skrbi, da ne bom sposobna ga dvigovati. Saj vsi vemo, da je otročku težko dopovedati, da ga mamice ne more dvigniti. Koliko časa ne smem dvigovati oz. koliko časa so prisotne bolečine? Poleg tega je moj prag bolečine zelo nizek

Najlepše se vam zahvaljujem za odgovor.

Lp

Spoštovana,

kar se anestezije oz. narkoze tiče naj vas nič ne skrbi. Običajno po končani operaciji pacienti sami odidejo v sobo za okrevanje, slabost ni običajna, po šestih urah pa lahko že odidejo v domače okolje.
Bolečine so odvisne načina vstavitve implantata (pod prsno mišico ali žlezo). Proti bolečinam zadošča Panadol Extra. Dviganje otroka odsvetujemo prvih nekaj dni, ko so prisotne bolečine. Po tem obdobju pa je postopek dvigovanja sledeč: počepnete da otrok pride k vam in ga nato dvignete s celim telesom.

Lepo vas pozdravljam.

Estetika Fabjan d.o.o. www.fabjan.si

Hvala za odgovor.
Kaj pa izvidi po katerih sem spraševala?

Kdaj se odločite , da vsadek vstavite pod mišico oz. pod žlezo?

Lp

V kolikor ste zdrava zadoščajo izvidi krvi (hemoglobin, sedimentacija, CRP, levkociti, trombociti, HIV, hepatitis C). Na pregledu po opravljenih meritvah določimo pristop in vstavitev vsadka pod ali nad prsno mišico.

Lep pozdrav

Estetika Fabjan d.o.o. www.fabjan.si

zivjo.zelo rada bi povečala prsi na neko normalno veličino,ampak me je zelo strah kakšnih komplikacij med operacijo.,…??

Spoštovana, komplikacij med operacijo običajno ni, ker se poseg izvaja pri zdravih ženskah z predhodno opravljenimi izvidi, ki so v mejah normale. Podrobne informacije o posegu imamo objavljene na spletni strani http://www.fabjan.si

Lepo vas pozdravljam

Estetika Fabjan d.o.o. www.fabjan.si

Pozdravljeni. 3 meseci so minili od konca dojenja. Sem ze primerna kandidatka za operacijo ali moram res pocakati da mine 6 mesrcev? Mi lahko poveste kak je razlog? Hvala!

Spoštovana, običajno počakamo 6 mesecev po prenehanju dojenja in nato opravimo operativni poseg. Tudi po tem obdobju se včasih med posegim iz mamile pocedi kakšna kapljica mleka, kar zahteva antibiotično zaščito po posegu.

Estetika Fabjan d.o.o. www.fabjan.si

Pozdravljeni. Prosila bi vas za nasvet, anmreč dober mesec nazaj sem imela poseg(povečava prsi) in sedaj so moje dojke različne velikosti. obseg leve dojke je 24 cm, desne 18 cm. Pred povečavo prsi je bila razlika na oko ne vidna, zato se je zdravnik odločil za enake vsadke(mentorjeve 345cc), čeprav sem ga večkrat prosila, da, če opazi razliko naj vstavi različne vsadke, a mi je ves čas zatrjeval, da je razlika tako minimalna, da se ni opazila že takrat in se tudi po povečavi ne bo. Dojke se mi tudi glede na to, da imam 345ml vsadke zdijo majhe, vsaj desna(prej sem imela obseg 11,5cm). Ali lahko kako ugotovim kakšne vsadke imam zares in ali v primeru napake zdravnik odgovarja ali bom morala korekcijo ponovno plačati sama? upam, da mi boste lahko pomagi. Za odgovor se vam v naprej lepo zahvaljujem!

Spoštovana,

katere implantate imate vstavljene piše na izvidu in certifikatum, ki ga dobite po operaciji. Glede ev. ponovne operacije se posevtujte s svojim kirurgom, v koliko to ni mogoče se lahko obrnete na eno izmed naših ordinacij.

Estetika Fabjan d.o.o. www.fabjan.si

New Report

Close