Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Estetska in plastična kirurgija Mezinec (pretrgana vez?)

Mezinec (pretrgana vez?)

Pozdravljeni

Pri plezanju mi je pod obrementivijo v mezincu desne roke za božič 2015, se pravi mesec in pol do tega, nekaj počilo kot suha vejica. Kmalu mi je prst zatekel, vendar ne prehudo. Malo sem ga lahko skrčila do neke točke, od tam naprej je zapeklo in bolj prsta nisem mogla skrčiti. Šla sem k splošni zdravnici, ki mi je zagotovila, da vez ni pretrgana, mi je pa napisala napotnico za urgenco, da se naredi rtg. Sama sem presodila (vem da to ni najbolj prav), da prst ni zlomljen in na urgenco nisem šla. Sedaj mesec in pol po poškodbi, je prst še zmeraj zatečen, skrčit ga ne morm popolnoma. Najbolj čudno se mi pa zdi, da ko ga skrčim, se ne skrči normalno, ampak zelo deviirano. Ko ga skrčim, ne gre proti dlani, ampak se obrne proti ostalim prstom in pride čez prstanec do sredine sredinca… Seveda sem se naročila pri zdravnici, bo pa po redni poti najbrž trajalo mesece predno se bo ugotovilo kaj točno je in kako se zdravi. Najbrž leto ali več, da se res kaj naredi. Zanima pa me, če lahko iz napisanega presodite ali je (pomoje fleksor) popolnoma pretrgan ali samo delno oz. natrgan? Vem da mi takole natančne diagnoze ne morete postaviti, vendar če mi lahko kaj napišete o tem, bom zelo hvaležna.

Lp, Deja

Lep pozdrav!

Glede na prebrano, gre verjetno res za rupturo ene izmed struktur. Katera struktura je prekinjena, takole ni povsem mogoče ugotoviti.
Svetujem, da se čimprej oglasite pri kirurgu plastiku (KC). Glede na težave bi vas lahko obravnavali prednostno, glede tega se pogovorite z osebnim zdravnikom, ki naj izda ustrezno napotnico.

Hvala za vprašanje,
Amadej Lah, dr.med.
Spec. plast. krg.

Estetika Fabjan d.o.o. www.fabjan.si

New Report

Close