Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Estetska in plastična kirurgija Bula pod kožo nad zapestjem

Bula pod kožo nad zapestjem

Spoštovani!
Star sem 33 let. Pred kakšnim tednom sem cca. 5 cm nad zapestjem na spodnji strani zatipal v podkožju bulico veliko cca. 0,5-1cm, ki je nekoliko bolela. Na koži ni bilo vidnih sprememb. Nekaj dni sem jo verjetno nekoliko preveč tipal in stiskal (občutek sem imel, da je enkrat nekoliko počila) in se je v nekaj dneh povečala na cca. 2 cm, postala je tudi bolj boleča, koža okoli pa se mi je zdela nekoliko zatečena. Šel sem k osebnemu zdravniku, ki je rekel, da bi sicer lahko bil ganglion (če mislim, da je počila), vendar je netipična lokacija. Poslal me je na splošno kirurgijo na polikliniko. Tam je zdravnik bulo pretipal in ugotovil, da ni ganglion (ker se ne premika, ko premikam palec ali zapestje), prav tako je ugotovil, da je premakljiva, elastična, ni v stiku s tetivami in da ni znakov vnetja. Diagnosticiral jo je kot fibrom v podkožju. V pogovoru mi je dejal, da je povsem nenevarna zadeva. Na izvidu sem dobil napisano naj pokličem septembra, da dobim datum za kirurško odstranitev, kar bo predvidoma v februarju.
Skrbi pa me naslednje. Čudno se mi zdi, da se je bula tako hitro pojavila (zdravnik je rekel, da je prej verjetno nisem opazil) oz. nato povečala in da me je bolela ter da imam občutek, da je bila koža okoli nje malo zatekla (čeprav je zdravnik rekel, da ni znakov vnetja). Sedaj po nekaj dneh, ko mi je žena zabičala, naj bulo pustim povsem pri miru, me manj boli, koža okoli je uplahnila, še vedno pa je bula velika 2 cm (na sliki). Zanima me torej, če je bila diagnoza pravilna in ali bi lahko šlo za kaj drugega.
Hvala za odgovor.

Lep pozdrav!

Možnih vzrokov je več, na tej lokaciji so najpogostejši lipomi (maščobne bulice), ki so velikost do cca 3cm, v podkožju in premični. Za ganglij ni tipična lokacija.
Da bi šlo za kaj nevarnega ni verjetno glede na opis.

Svetujem odstranitev, mudi se načeloma ne.

Amadej Lah, dr.med.

Estetika Fabjan d.o.o. www.fabjan.si

Najlepša hvala za odgovor. Če smem vprašati, koliko pa pri vas stane takšen poseg in koliko je čakalna doba?

Lep pozdrav.

nova
Uredništvo priporoča

Lep pozdrav!

Cena odstranite lipoma v naši ustanovi je 100-150€, čakalna doba do 1 mesec.

Amadej

Estetika Fabjan d.o.o. www.fabjan.si

New Report

Close