Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Estetska in plastična kirurgija pokrivljeni prsti na rokah

pokrivljeni prsti na rokah

pozdravljeni!

jaz sprašujem za mojega očeta glede njegovih rok in nog. ima bulaste dlani in stopale na nogah. na rokah mu prste vleče navnoter. najbolj na udaru ima mezinca, prstanca in sredinca. mislim da imajo to kite nekakšne vozle. pred pibližno 10.-15. leti je imel že 2 operaciji vendar ni bilo boljše kvečjemu slabše. prste razteguje da jih vsaj malo zavira. ne vem točno kako se že reče temu. zanima me če so na voljo kakšne operacije ali karkoli da bi se mu stanje izboljšalo. če je morda kkšna lažja pot ali mora biti nujno operacija in kaj priporočate? star je 58 let. priložil bom še slike.

Lep pozdrav!

Pri očetu gre za Dupuytrenovo kontrakturo, kar je relativno pogosto obolenje, redko pa je v taki hudi obliki. Zdravljenje je možno edino operativno. Posegi so načeloma dokaj uspešni, problem hujših oblik pa je, da kljub uspešnim operacijam puščajo določeno deformacijo, kar se z leti lahko stopnjuje.

Svetujem posvet pri plastičnem kirurgu, ki bo najverjetneje nadaljeval operativno zdravljenje.

Hvala za vprašanje!

Estetika Fabjan d.o.o. www.fabjan.si

New Report

Close