Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Arhiv Zdravje Arhiv Zdravstvo Izvid RTG desne stegnenice

Izvid RTG desne stegnenice

Spoštovani,

Sprememba, vidna v stegnenici ni v povezavi z hrbtenico.
Glede na radiološki izvid gre po vsej verjetnosti za nenevarno spremembo.
Priporočala bi, da opravite priporočene preiskave. Če gre za osteoid- osteom ( ki pa je običajno povezan z bolećinami, predvsem ponoči) je CT diagnostika izbora.
Drugače bi lahko opravili slikanje z magnetno resonanco, pri keterem ni sevanja.

LP

Maja Mušič

Pozanimajte se še o Spoštovani!

Sem 28 let star (drugače) zdrav moški.
Zadnje 9 mesecev sem ves čas pri zdravniku:
-bolečine v hrbtenici ->ortoped, fizioterapije
-RTG in MR->skolioza ter različne deformacije hrbtenice,..
-ortoped svetuje DEX-a scan , ki pokaže katastrofalni T-score -4.7 (grem dvakrat – drugič -4.6).
-endokrinolog (hematološke preiskave, pošlje na scintigrafijo okostja)
-scintigrafija pokaže očitno ostro omejeno 11cm kopičenje na desnem stegnu
-RTG desne stegnenice, prilagam sledeči izvid:

RTG DISTALNEGA DELA DESNE STEGNENICE V DVEH PROJEKCIJAH
V distalni tretjini desne stegnenice je v obeh projekcijah videti ovalno, li diskretno sklerotično področje v velikosti približno 2,5×1,5cm. Področje je videti deloma ostro ter deloma neostro razmejeno. Malo nad višino tega mesta je endosalno sama struktura trabekul videti diskretno nehomogena.
Znakov destrukcije korteksa ni videti, je pa notranja kontura korteksa na enem mestu nekoliko neravna.
Znakov patološke periostalne reakcije ni.
Dodatni točkasti področji skleroze sta vidni v projekciji fateralnega femoralnega kondila-lahko insula compacta.
ZAKJLUČEK
Področje skleroze endosalno v distalnem delu desnega femurja po lokaciji ustreza mestu scintigrafskega kopičenja. Odg.: osteom, enhondrom ali sprememba druge etilogije?
V kolikor dodatna morfološka diagnostika dosedaj še ni bila opravljena, svetujem dodatno tudi CT preiskavo.

Prosim za obrazložitev le-tega. Lahko posredujem še kakšne druge izvide..

Osebna zdravnica me je še dodatno glede na ta izvid poslala na CT okončin s kontrastnim sredstvom.
Zadeva pa je takšna, da me je strah ponovnih sevanj,…
Hematološke preiskave so obsegale tudi tumorske markerje, vse negativno, tudi bolečin v stegnenici ni prisotnih.
Bi lahko bila huda osteoporoza lumbalnega dela hrbtenice vzrok tumorja na stegnenici??
Bi lahko bila “stvar” na stegnu nevarna glede na to, da ni bolečin in je kri ok?
Lahko preide v maligno obolenje,..?
Mažem se z androtop gelom ter uživam veliko hrane in dodatkov s kalcijem cinkom, magnezijem, D vitaminom, telovadim in se gibam več kot prej..

Lepo prosim za nasvet!
Hvala,
lepo pozdravljeni!

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close