Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Arhiv Zdravje Arhiv Zdravstvo Izvid MR male medenice

Izvid MR male medenice

Prav lepo pozdravljeni!

Stara sem 31 let, z pogostimi bolečinami v mali medenici, velikokrat me boli križ. Menstruacije so boleče le prvi dan.
Do letos ni bilo ne na UZ trebuha, ne na vaginalnem UZ opaziti ničesar. Tudi leta 2014, ko so naredili MR male medenice s kontrastnim sredstvom, niso našli ničesar. Iskali pa so znake endometrioze (imam boleče menstruacije, s izcedki temnimi še dalj časa po njej, pri zadnji M sem tudi opazila isti izcedek, kot je v nožnici, ko sem se obrisala pri odvajanju na blato-se pravi je nekako-predvidevam-prišel menstruacijski izcedek v črevo).

Letos poleti pa so mi na UZ trebuha postavili sum na adenomitozo. Kopiram izvid:
Diagnoza : zadebeljena zadnja strna uterusa – sum na adenomiomatozo, malenkost proste tekocine v CD postovulatorno. Uterus meri 9,5×4 cm, miometrij na zadnji steni je debelejši, meri 2,2 cm, na sprednji steni uterusa 9mm, endometrij je debel 5mm- adenomiomatoza.

Vaginalni UZ je to zadebeljeno zadnjo steno potrdil. Letos julija sem nato na svojo roko odšla na ponovno MR medenice, in sicer v Zagreb. Izvid je v hrvaščini, upam, da ga boste razumela. Zanima me namreč, če bi lahko nakazoval na endometriozo. Bi pa še vprašala sledeče-kako to, da so na UZ trebuha in vaginalnem UZ-ju videli to zadebeljeno steno maternice, na MR pa ne??

Izvid MRja pripenjam v priponki.
[img]http://www4.slikomat.com/13/1105/uyz-izvid.jpg[/img]

Hvala za Vaš cenjen odgovor.
ps: leta 2013 sem opravila tudi kolonoskopijo, ki je bila bp.

Spoštovana,

Izvid MR preiskave, ki ste jo opravila v Zagrebu opisuje normalne strukture male medenice.
Adenomiza pomeni, da tkivo notranjega sloja maternice ( endometrija) vrašča v mišično plast maternice. To je lahko povezano z močnejšimi krvavitvami in bolečinami.
Endometrioza, pa pomeni, da tkivo endometrija raste drugje v medenici, npr. na steni črevesja.
Kot je razbrati iz vaših izvidov, gre pri vas za adenomiozo. Predlagam, da se pogovorite z vašim ginekologom.

LP

doc. dr. Maja Mušič, dr.med.,spec. radiologije

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close