Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Arhiv Zdravje Arhiv Zdravstvo Natančnost preiskave

Natančnost preiskave

Pozdravljeni, prosim za pomoč, saj sem od skrbi že povsem prestrašena.

Lani decembra sem dobila nenadno vrtoglavico zaradi katere sem bila hospitalizirana na ORL. Na CT ob sprejemu so mi na desni strani odkrili 15mm (oziroma kot je zapisano v izvidu drobno hiperdenzeno formacijo v predelu desnega kavernoznega sinusa). Temu na ORL niso povečali pozornosti, saj so izključili povezavo z vrtoglavico. Odkrili so odpoved ravnotežnega organa na desni, ki sem ga nato sanirala. Kasneje januarja sem opravila MRI glave v MDT&T v Mariboru (dr. Primož Kovačič), ki je ovrgel tisto, kar je bilo vidno na CT.
Ker imam nevrofibormatozo NF1 sem seveda panična, da vendarle ni bilo na MRI kaj spregledano. Sedaj me že en mesec boli glava, bolj ko berem različne informacije, seveda bolj me seveda boli. Sedaj se mi zdi, da me boli celo za očmi, kar ustreza temu morebitnemu gliomu v kavernoznemu sinusu..

Kaj menite, je možno, da bi dr. ki je opravljal MRI to spregledal? Pripenjam izvid.

Hvala za vaš cenjeni odgovor.

LP, Petra

[attachment=0]MRI.PNG[/attachment]

Spoštovana,

Glede na izvid izgleda, da je kolega slike kar dobro pogledal.
MR preiskava je bolj natančna od CT preiskave, sicer pa je priporočal primerjavo.
Na vašem mestu bi mu preskrbela CD od CT preiskave in ga poprosila, da preiskavi še enkrat primerja – tako boste bolj mirna.

LP

doc. dr. Maja Mušič, dr.med.,spec. radiologije

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close