Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Arhiv Zdravje Arhiv Zdravstvo katera preiskava sploh še pride v poštev

katera preiskava sploh še pride v poštev

Spoštovani,

Žal vam na vaše vprašanje ne morem podati natančnega odgovora.
Že z UZ preiskavo gse lahko natančneje opredeli, ali ima sprememba, vidna na ledvici karakteristike benigne ( nenevarne) narave ali gre za sumljiv tumor. Tudi nenevarne spremembe, v prvi vrsti ciste, se lahko povečujejo.
V kolikor je sprememba sumljiva, se lahko opravi UZ vodena punkcija, ki poda natančen odgovor o vrsti spremembe. Predlagam, da se pogovorite z vašim zdravnikom, ki ima več informacij o spremembi in z njim prediskutirate o možnostih diagnostike in terapije.

lp

Spoštovani!
h
Babica je stara 90. let, ima tumor na edini ledvici (eno so ji odstranili že pred pribl. 15. leti). Lani je bil tumor velik 4 cm. V bolnišnici so naredili UZ, ki je pokazal poslabšanje. Zanima me, ali pri njej pride sploh v poštev kakšna preiskava (MR, CT…?), da bi se dalo bolj ugotoviti naravo tega tumorja, predvsem me je zelo strah hudih bolečin in trpljenja, ki ga bo morala prestati. Ne vemo niti, koliko časa ji je okvirno preostalo, dedek je imel raka na trebušni slinavki, opravili so MR, vedeli smo, kaj ga/nas čaka, napovedali so mu okviren čas, tu pa ne vemo nič.
V glavnem, zanima me, ali je možno s katero preiskavo bolj natančno določiti tumor, preiskava s kontrastom zaradi hudega ledvičnega popuščanja ne pride v poštev.

Najlepša hvala za vas odgovor.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close