ARHIV - zdravstvo

Ločevalna dieta

Default avatar
Ojla,

a je katera tukaj, ki je hujšala/hujša z njo? Jaz sem danes spet začela. Bi katera delila izkušnje/podporo? :-)

Lep dan vsem!
Default avatar
Bravo :) Upam, da se ti katera pridruži, b om dala link na tole tvoje še na kako drugo rubriuko.

Jaz se shujševalnih ne gre,m več odkar grem s težo počasi dol po "mojem" sistemu prehranjevanja.
Sem pa delala tudi ločevalno 90 dnevno in res ful deluje. Malo sem jo sicer prikrojila po svoje, da je bilo manj komplicirano kar se receptov tiče...Nisem poa izdržala do konca - vedno je prišlo kaj vmes (vidim, da se je tudo ti lotevaš "ponovno"

Tako da lahko izmenjujem izkušnje s teboj :))
Meta Jurečič

Društvo za pomoč pri obolenjih ščitnice
www.metuljcica.si

Naj nam bo dan pogum, da spremenimo, kar lahko spremenimo.
Naj nam bo dana moč, da sprejmemo, kar ne moremo spremeniti.
Naj nam bo dana intuicija, da ločimo med enim in drugim.
Default avatar
Meta, jaz se je lotevam v drugo :-). V prvo sem se je držala do konca in res dosledno ves čas. Spravila sem dol 12 kg. Imela sem premor vmes, zdaj pa začenjam drugo rundo. Še moram spravit dol ene 10kg...

Superca, se beremo!
Default avatar
Sem te "dala" še na eme tri tovrstne teme in na našo staro "klepetalnico".
Upam, da dobiš družbo.

Ja, res deluje..
Meta Jurečič

www.metuljcica.si

Default avatar
Ne moram verjet, da ni nobene...

Hja, ni kaj, bom pač sama hujšala :-).

LP!
Default avatar
Ja, klasika... na žalost.

Veš, v našem društvu smo se pred leti zmenili da bomo ustanovili skupino za hujšanje in se tega lotili skupno, se srečevali na 14 dni ali kakorkoli... skoraj eno leto sem jih vabila, vse so imele dosti za povedat, ko se je bilo treba pa srečat in konkretno začet, pa ni bilo iz tega nič..

Potem smo se sicer začeli dobivati ampak je šlo bolj v smeri psihološke spremembe, ki ti pomagajo da ne ješ zaradi življenjskih okoliščin... na koncu smo se dobivale dokaj redno, imele smo se super, se pogovarjale vse živo,itd... samo o hujšanju ni bilo govora in shujšala ni nobena niti grama :)))
Ko je bil konec sezone (junij) je bilo konec tudi srečanj, ker jeseni nismo imele več primernega prostora za srečevanje..
Skupino smo poimenovale Marjetice (in je bila v sklopu Metuljčice). Letos prostor ni več problem, morda jeseni zopet zalaufamo nekaj podobnega :))) Ampak do takrat boš ti že Twiggy...

Daj vseeno malo piši o tem, kako ti ratuje, morda pa katero spodbudiš da se ti vseeno pridruži ??
Meta Jurečič

www.metuljcica.si

Default avatar
Kako boš pa hujšala? Koliko imaš namen na mesec? Jaz bi se rada potrudila za kakšen kg ali dva na mesec. Z ločevalno se pa jaz ne bi mantrala, raje manj jem.
Default avatar
Hujšam, kot je v naslovu :-). Z ločevalno :-). Ta mi je v bistvu najlažja. Nikoli nisem lačna, v službo si lahko nosim in tudi, če si ne, ni problema naredit na hitro v službi...Meni se zdi ta dieta še najenostavnejša in predvsem najučinkovitejša...

Nimam postavke na mesec :-). Držim se diete, koliko gre pa dol, pa je odvisno od presnove in tega, kar je za telo še "dobro". Ne pretiravam.

Lp
Default avatar
Se popolnoma strinjam z NevoM.

Za Kako pa...
Se ne strinjam čisto s teboj glede načina hujšanja. V svojem življenju sem sprobala po mojem že skorajda vse možne diete (no, ja...) in ugotovila, da jesti manj je najtežje, ker te matra lakota, psiha, kemja (inzulin, cuker itd...)
Če pa ješ ločevalno (pa če je to "po dnevih / meso / škrob itd.... ali pa če ločuješ samo po posameznih obrokih) pa se tako spremeni presnova, da si bistveno manj lačen, hrana ne spodbuja lakote (izločanje inzulina in posledično padec cukra v krvi), in zadeva je bistvemno enostavnejša, lahko ješ več in je lažje. Pa še praktično nič ni prepovedanega, samo pravilno moraš dotično vrsto hrane "umestiti" v jedilnik.
Štos ločevalne diete je ravno v tem, da zdravo kombinira in nič ne prepoveduje, tako da je psihično popolnoma neobremenjujoča. Zmanjšuje lakoto in težo :)))Brez strogih prepovedi....

Trenutno sem na rtehabilitaciji v Soči. Hrana je sicer proti siceršnji bolnišnični hrani naravnost odlična (imajo svojo kuhinjo), ni pa po mojem "režimu" - vsako jutro svež beli kruh ali žemljica, makovka.. puter, med, salama, pašteta, sladkan napitek, itd... Za kosilo meso, omaka in krompir ali testenine, malo solate... Jaz sem, ko pridem domov zgodaj popoldne blazno lačna... kljub kosilu in zajtrku... ker mi taka kombinacija prehrane silno vzbudio lakoto (čim nimaš presnove "suhih ljudi" - torej si devbel, ti slinavka in inzulin pretirano odreagirata, pade ti cuker v krvi in v momentu si lačen... to zelo lepo opisuje Montignac.. ali Hay...)
Sem bila že čisto nesrečna, danes pa sem si nesla s seboj kiblo prave grenke kave z malo mleka in par kosov koroškega / rženega (gostega) kruha. Počutje je bilo že takoj boljše, večkrat sem šla "na vodo" (po belem kruhu mi pijejo celice vodo kot goba in pričnem otekat)-
Zdaj moram pogruntat le še sistem za kosilo ali pa se mu enostavno odpovedat ion si nekaj narediti potem doma...
Skratka, ločevanje in vrsta prehrane je BISTVENEGA pomena pri hujšanju, počutju itd.... Ni dovolj samo manj jesti - to ni trajna rešitev. Vsaj po moje ne...
Meta Jurečič

www.metuljcica.si