Najdi forum

Pozdravljeni leta 2011 sem bila operirana na hrb diskus hernija l 5 s1 in zadeva je bila dve leti ok . brez bolečin , nato pa se je lani poleti bolečina ponovila, samo da je bolečina hujša v ledvenem predelu hrbtenice kot pa v nogi. ponovna magnetna resonansa je pokazala spet utesnive in spremembe vendar ne tako hudo da bi bilo ponovno za operacijo. tako meni en zdravnik, meni pa se bolečina klub 3 tabletam dureta ne ustavi in traja že 9 mesecev. sedaj sem dobila stezik – pas za ledveni del in moram rečt da ko ga dam gor bolečina v hrbtenici malo popusti, v nogi pa bolj zbada. Naredile so se mi tudi neke bule na vsaki strani brazgotine od operacije. se pravi na ledvenem delu in ne vem kaj bi to pomenilo. me zelo skrbi, čeprav sta buli enaki na vsaki strani. Bi lahko bile to mišice ki so sedaj neutrnjene saj ne morem nič hodit ali stat. Lahko samo sedim ali ležim ker drugače je bolečina nevzdržna. Ali menite da bi bilo smiselno ponovit mgr. ,ki je bla narejena lani novembra.?
In ali mi lahko škodi ta pas za hrbtenico? Me lahko od tega ker je zelo stisnjen tiši v nočo in trga še bolj.
hvala in lp

Spoštovani!

Po vsej verjetnosti so se vaše težave po operaciji ponovile zaradi brazgotin, ki spremljajo operativno zdravljenje. Z elektromagnetno terapijo bistveno upočasnimo nastanek brazgotin in jo zato vsem pacientom s tovrstnimi težavami toplo priporočam.

O t.i. bulah, ki jih opisujete v predelu operativnih brazgotin je potrebno zadevo predstaviti vašemu osebnemu zdravniku. Lahko pa tudi pridete k meni z napotnico za fiziatra v Zdravilišče Laško kjer delam 1x mesečno. O datumu pregleda se je potrebno predhodno dogovoriti z recepcijo.

Lepo pozdravljeni! Prim. Jože Barovič, dr. med., spec. fiziater, strokovnjak za elektromagnetno pulzirajočo terapijo

New Report

Close