Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Elektromagnetna terapija Polinevropatija in elektromagnetna terapija

Polinevropatija in elektromagnetna terapija

Spoštovani g. Barovič,

prosim za nasvet v zvezi z elektromagnetno terapijo.

Leto dni nazaj sem zbolela za avtoimuno boleznijo: sindrom Miller Fisher (varianta Guillain Barre sindroma) – akutna polinevropatija, ki prizadane periferno živčevje (senzorični živci, ataksija, arefleksija). Zanima me ali imate kakšne izkušnje s čim podobnim in uporabo elektromagnetne terapije?

Trenutno sem si izposodila blazino češkega proizvajalca (Renaissance), sicer manjše velikosti (30cm x 100cm),uporabljam jo en mesec dvakrat na dan (5 – 45Hz), vendar kakšnega velikega napredka ni občutiti.

Hvala in lep pozdrav.

Spoštovani!

Kot ste sami omenili, je sindrom Miller Fisher redka avtoimuna bolezen, ki prizadane centralni živčni sistem.

Zaradi svoje redkosti nimamo izkušenj glede delovanja elektromagnetne terapije.

V principu bi elektromagnetna terapija morala olajšati simptome bolezni v kolikor se uporablja program za krepitev obrambnih ali imunskih lastnosti! Žal blazine Češkega proizvajalca ne poznam in zato ne morem komentirati njenega delovanja.

Lepo pozdravljeni! Prim. Jože Barovič, dr. med., spec. fiziater, strokovnjak za elektromagnetno pulzirajočo terapijo

Spoštovani,

hvala za hiter odgovor.

Lep pozdrav.

New Report

Close