Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Elektromagnetna terapija kako do elektoterapije

kako do elektoterapije

Pozdravljeni,
rada bi vedela kje se izvaja elektromagnetno terapijo, ali v ZD v fizioterapiji, v bolnišncah(se da priti tudi na napotnico , ali je samo na napotnico ) ali zasebniki , ki nimajo medicinske izobrazbe?Prosim , če me lahko usmerite!Zanima me kje v bližini Ljubljane ali Primorske(sever).Se opravičujem, ampak sem jo šele sedaj “odkrila”.Imam stalne bolečine v desni ledvici. IN ali mi lahko poveste kaj se šteje za termoterapijo in kje se izvaja?
Res lepa hvala in lp.

Spoštovani!

Elektromagnetna terapija se izvaja v fizikalnih kabinetih, zdravstvenih domovih in pri zasebnih fizioterapevtih (koncisionarjih). Tu je z napotnico osebnega zdravnika brezplačna.

Pod termoterapijo razumemo vse postopke ogrevanja z različnimi fizikalnimi agensi nad 36C (pesek, termopaki, itd.) Enako kot elektromagnetna terapija se izvaja povsod in je brezplačna z napotnico (delovnim nalogom) osebnega zdravnika.

Elektromagnetna terapija se izvaja tudi kot plačljiva metoda, pri kateri si medinski pripomoček najamate na dom za 6 tednov in izvajate 2-3 terapiji dnevno, odvisno od težav. Medicinski pripomoček katerega lahko najamete na dom se imenuje Magus.

Lepo pozdravljeni! Prim. Jože Barovič, dr. med., spec. fiziater, strokovnjak za elektromagnetno pulzirajočo terapijo

A to dejansko deluje? Ali je to bolj tko kot homeopatija? Imam bolečine v kolenu in križu.

Prav lepo pozdravljeni,

Frenk

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani!

Elektromagnetna terapija deluje na podlagi magnetnega polja nizkih frekvenc, ki delujejo direktno na celice. Je klinično dokazana metoda, ki se je poslužujejo v vseh zdravstvenih ustanovah, kjer imajo fizioterapijo. Tudi vaš osebni zdravnik za vaše zdravstveno stanje vam lahko predpiše tovrstno terapijo, če tako presodi.

Lepo pozdravljeni! Prim. Jože Barovič, dr. med., spec. fiziater, strokovnjak za elektromagnetno pulzirajočo terapijo

New Report

Close