Najdi forum

Bolečine v križu

Pozdravljeni,

Že dalj časa me stalno spremljajo bolečine križu. Blage bolečine čutim skoraj vsak dan, ob sedenju (kljub temu, da uporabljam žogo za sedenje), ob hoju (še bolj ob hoji v hrib), ob različnih obremenitvah (npr. priklanjanje, grabljenje, kidanje ipd.) Včasih so bolečine hude in kljub temu da takrat križa ne obremenjujem in ga blago raztegujem trajajo kar nekaj dni.
Zanima me, ali je to nekaj normalnega ali je potreben pregled pri zdravniku? Kaj lahko sama naredim, da bi bolečine odpravila ali morda preprečila?
Mi priporočate nakup elektrostimulatorja in kateri bi to bil? So elektrostimulatorji ponudnika Kreja ali kaj podobnega cenovno dostopnega primerni za tovrstno uporabo?

Hvala za odgovor in lep pozdrav

Spoštovani!

Elektrostimulator odsvetujemo ker vaše težave niso dovolj natančno opredeljene (leta, vaš poklic, ste slikala hrbtenico?).
Vsekakor pa pride v poštev najem elektromagnetne pulzirajoče blazine kar ni isto kot elektrostimulator.

Po najemu bi presodili ali vam tovrstna terapija ustreza ali ne! V primeru ustreznosti, bi se vam lahko zmanjšale bolečine in povečala gibljivost.

Lepo pozdravljeni! Prim. Jože Barovič, dr. med., spec. fiziater, strokovnjak za elektromagnetno pulzirajočo terapijo

New Report

Close