Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Elektromagnetna terapija Zlom trtice in bolečine

Zlom trtice in bolečine

Pozdravljeni!

7.1. 2011 sem šla drsat in hudo padla-posledica zlom srednjega dela trtice. Najprej je bila bolečina grozna po 3 tednih boljše. 4 teden sem šla v službo. Omenim naj še da imam 2 majhna otroka in počitek nikoli ni tisti kot bi moral biti, da o dvigovanju ne govorim. Po poklicu sem pravnica, kar potegne za sabo do 10 ur intenzivnega sedenja – sedim na žogi.
Razlog mojega pisanja je ,da bolečina 1 mesecu in 2 tednih še vedno zelo prisotna enako kot po treh tednih. Ko ležim in zjutraj je ok. zvečer me boli vse medenične kosti, križ hrbet vse (kot da vleče vse mišice). Čez en teden začnem z Fizioterapijo : UZ, magnet, protibolečinska terapija.
Naročila sem tudi najem Magnis blazine, a mislite, da mi to lahko pomaga in koristi in a je to smiselnio?
Kaj bi še lahko naredila da bi se zadeva hitreje sanirala in ali je taka bolečina in tako dolga po zlomu normalna?

Najlepša hvala za odgovor!

Spoštovani !

Izčrpali ste številne procedure fizikalne medicine, s tem ko boste nastopili fizioterapijo.

Najem medicinskega pripomočka za elektromagnetno terapijo je ustrezna rešitev, priporočam program za lajšanje hudih bolečin (6) skozi daljše obdobje 4 – 6 tednov.

Pri vas ne gre za bolečinski sindrom ampak za zlom trtice, ki je dolgotrajen proces.

Lepo pozdravljeni! Prim. Jože Barovič, dr. med., spec. fiziater, strokovnjak za elektromagnetno pulzirajočo terapijo

Spoštovani, za mano je 10 dni uporabe Magus blazine. Stanje sploh kar zadeva bolečino je bodisi zaradi uporabe blazine ali naključno bilo boljše a ga je fizioterapija (magnet, UZ in protibolečinska) spet poslabšalo in sicer čutim kot da imam nadražene živce v medenici, čeprav so za mano 3 dnevi fizioterapije. A je smiselno vztrajati pri fiziterapiji, a se ji je v takih primerih boljše odpovedati.

Hvala za odgovor in prijeten dan vam želim.

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani!

Kot sem že napisal, ste izčrpali številne možnosti fizikalne terapije in pravilno tudi magnetno terapijo; vendar je trenutno vsega morebiti preveč.

Predlagam odložitev magnetne terapije Magus za čas fizioterapije. Po končani fizioterapiji pa z magnetno terapijo nadaljujte toliko dlje kot je sedaj ne boste uporabljali.

Prijeten dan tudi vam in vse dobro!

Lepo pozdravljeni! Prim. Jože Barovič, dr. med., spec. fiziater, strokovnjak za elektromagnetno pulzirajočo terapijo

New Report

Close