Najdi forum

Pozdravljeni,
Stara sem 36 let in pred 6. leti mi je ortoped z artroskopijo ugotovili kronično vnetje sklepne ovojnice na levem kolenu. Ves ta čas imam večje ali manjše težave z otekanjem kolena, bolečinami v kolenu, občutki negibljivosti, togosti …
Pred dobrimi 14 dnevi sem začela uporabljati magnetno blazino Vita life in moram reči, da mi do sedaj nič ne pomaga. Stanje se je precej poslabšalo. Bolečina se je okrepila, oteklina povečala, občutev v kolenu je skrajno nelagoden. Blazino uporabljam vsak dan in sicer najprej veliko za celo telo, potem še manjšu za lokalno zdravljenje. A je možno da stranski učinki poslabšanja trajajo tako dolgo časa? A naj še nadaljujem ali naj neham? Koleno je toplo, vneto. Trenutno sem v tako slabi koži, da ne vem na koga naj se obrnem, da bi mi pomagal pozdraviti moje koleno.

Spoštovani !

Magnetna terapija Vita Life zagotovo ni vzrok poslabšanja vašega stanja.

Verjetno je temu botrovala neprimerna aktivnost, ki je razdražila boleči kolenski sklep.

Magnetno terapijo lahko uporabljate še naprej, morate pa razdražen sklep hladiti z mrzlimi obkladki oz. oblogami. Pri tem je koristno uporabljati protivnetna zdravila (diklofenak), ki jih bo po svoji presoji predpisal vaš zdravnik.

Lepo pozdravljeni! Prim. Jože Barovič, dr. med., spec. fiziater, strokovnjak za elektromagnetno pulzirajočo terapijo

Hvala za odgovor. Omenili ste da naj si kolenom hladim. A je boljša masaža z ledom ali obkladki s hladilnim gelom?
Po kolikšnem času bi moralo priti do izboljšanja zaradi redne uporabe elektromagnetne blazine?
hvala in lp

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani !

Lahko masirate z ledom, v tem primeru led zavijte v krpo in masirajte preko krpe ali namestite obkladke z hladilnim gelom. Je vseeno.

Do izboljšanja pri redni, vsakodnevni uporabi elektromagnetne blazine bi moralo priti med 3 – 6 tednom uporabe. Vsaj take izkušnje imamo mi !

Lepo pozdravljeni! Prim. Jože Barovič, dr. med., spec. fiziater, strokovnjak za elektromagnetno pulzirajočo terapijo

New Report

Close