Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Elektromagnetna terapija Magnetna terapija pri cerebralki

Magnetna terapija pri cerebralki

Spoštovani.
Imam hčerko s cp, vezano na voziček, z neverbalnim sporazumevanjem. Bolečinski prag ima zelo visok, saj vedno pravi, da je nič ne boli. Najbolj pa tega ne verjamem, ker se začne s hrbtom premikati v desno pa tudi spanje ni vredno veliko. (Moram napisati, da sem ravno srečala gospo, ki je pri 12- letih imela enak poseg in ima hude bolečine v predelu križa).Ker se sama ne more obrniti, ji ponoči pomagam. Dnevno spreminjamo položaj- tudi v stojo- vsaj na 2 uri. Pri 14- letih je bil ugotovljen izpah kolka, kljub rednem obiskovanju vseh terapij in pregledov. Pri 16- letih se ji je hrbtenica ukrivila v treh mesecih, potrebna je bila celotna zatrditev.
Glede na vso situacijo in na stanje, da se le-to ne bo popravilo, me zanima, ali bi bila zanjo primerna terapija z blazino. Moram še napisati, da nima epi-napadov.
Hvala in s pozdravi.

Spoštovani,

hvala za pismo. Bil sem odsoten zato tako pozen odgovor.

Pri bolnicah kot je hči se uporablja magnetna terapija, ki ima nalogo sproščati mišični tonus, ki indirektno povzroča neprijetnosti in bolečino !

Magnetna terapija je pomožna terapija zdravljenja tako zahtevne bolezni, kot jo ima vaša hči.

Lepo pozdravljeni! Prim. Jože Barovič, dr. med., spec. fiziater, strokovnjak za elektromagnetno pulzirajočo terapijo

New Report

Close