Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Elektromagnetna terapija bolečine v palcu po vstavitvi kolka

bolečine v palcu po vstavitvi kolka

Pozdravljeni,

sem 5 tednov po operaciji-endoproteza kolka.Pred dobrim tednom sem začutila bolečine v palcu in blazinici operiranega kolk. Šla sem tudi k ortopedu, ki pravi da ni videti nič in da sumi na vnetje živca. Niti prst niti blazinica nista spremenjene barve. Predpiše mi lirico 75, ker pa sem dializna bolnica jo nefrolog zmanjša na 25 mg. Bolečine se z dneva v dan stopnujejo, posebno zvečer ko se odpravim spat. Tudi lirica ne pomaga več kot kake pol ure. Opažam pa tudi, da mi po daljšem naporu ( vaje za moč mišic v kolku in 10 min na sobnem kolesu) noga oz prst in podplat rahlo otečeta. Nogo dajem tudi rahlo na led.
Bolečine so ob nočnem času neznosne, ne pomagata niti 2 tableti dalerona!
Je možno, da so mi živec poškodovali med vstavljanjem kolk ( brezcementni)?
Kaj lahko storim, da omilim bolečine?

Najlepša hvla za vaš odgovor!
renata

Spoštovani !

Vaše težave so dejanska posledica prizadetega živca ( išijas ).

Težave se bodo postopoma same pomirile v času 3-eh mesecev.
Z ozirom, da ste dializni bolnik popolnoma zadostuje uporaba Lirice 25 mg !

Ob uživanju tega zdravila, bi mi dodali še B komplex 2x dnevno po 2 tableti.

V kolikor imate možnost najema elektromagnetne pulzirajoče terapije – magnetoterapije, bi le ta skrajšala vaše težave na 1 mesec in pol. Uporabljali bi program za okrevanje po operaciji. Jaz poznam blazino Magus na kateri delamo raziskave in si jo lahko sposodite tudi na dom. Mogoče si lahko sposodite še kakšno drugo, jaz ne vem. Prosim preverite.

Upam, da sem vam bil z odgovorom v pomoč.

Lepo pozdravljeni! Prim. Jože Barovič, dr. med., spec. fiziater, strokovnjak za elektromagnetno pulzirajočo terapijo

New Report

Close