Najdi forum

Opravila sem MRI ledvenokrižne hrbtenice.
Prosila bi za obrazložitev izvida.
Nakazana sinistrokonveksna skoliotična deviacija. Slabo izraženo lumbalna lordoza, nakazana retrolisteza v višini L5-S1.
Začetna spondiloza na posameznih segmentih. Začetna spondilartroza v višini L/S prehoda. ni tipičnih znakov degeneracije i.v. diskusov.
V višini L3-L4 levo intraforaminalno je prisotna majhna portruzija i.v. diskusa.

Hvala in LP.
Mateja

Spoštovani !

Na podlagi izvidov magnetne resonance vam sporočam naslednje.

Gre za spremenjeno obliko hrbtenice, ki ni najbolj ravna ( fiziološka ).
5 ledveno vretence je nekoliko pomaknjeno nazaj kar pritiska na živčne strukture.

Z uporabo magnetoterapije nizkih frekvenc lahko bistveno olajšate težave ali bolečine.

Lepo pozdravljeni! Prim. Jože Barovič, dr. med., spec. fiziater, strokovnjak za elektromagnetno pulzirajočo terapijo

Pozdravljeni,
pred kratkim sem bila na slikanju hrbtenice in izvid je naslednji:
– blaga dekstrokonveksna deviacija s tendenco tranzitornega segmenta in blago spodilolistezo L5
– sakrum akutum
– številni plitki Schmorlovi vozliči
– diskopatija L5-S1.

Za slikaje sem se odločila, ker so se bolečine v ledvenem delu hrbtenice, ki so prisotne že nekaj let,začele stopnjevati. Bolečine so najmočnejše ponoči oz. v ležečem položaju in se prenašajo v noge.
Zanima me, kaj diagnoza pomeni in kaj mi svetujete oz. kam naj se obnem?

Hvala za odgovor in lp

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni !

Najprej se oproščam za malo pozen odgovor, smo bili službeno odsotni.

Rentgenska diagnoza potrjuje obrabo hrbtenice v ledvenem predelu ( L5-S1 ).

Vse druge spremembe so t.i. lepotnega značaja ( Schmorlova hernija, sakrum akutum ).

Vaše težave se lahko uspešno lajšajo z magnetno terapijo. Program za blažitev težjih bolečin, 30 minutna terapija 1 x dnevno.

Lepo pozdravljeni! Prim. Jože Barovič, dr. med., spec. fiziater, strokovnjak za elektromagnetno pulzirajočo terapijo

Pozdravljeni!
Posredujem vam izvid CT. Vljudno vas prosim za obrazložitev izvida ter za vaš nasvet, kako dalje, da ublažim neznosne bolečine.
Hvala! Helena

New Report

Close