Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Elektromagnetna terapija bolečine, glavobol ….

bolečine, glavobol ….

Spoštovani!

Prosim vas za odgovor….

Moje delo v službi je pisarniško,sedeče in za računalnikom. Že nekaj časa pa imam kar nekaj težav….
Ponoči in zjutraj, ko se zbudim imam omrtvičene prste na rokah, večkrat tudi ob držanju pribora, telefona v rokah mi isto prti postanejo mravljinčasti, tako da nimam občutka v njih….
Velikokrat imam glavobole in bolečine v vratnem delu hrbtenice, v vratu in tudi v glavi na zatilju, tako da včasih že komaj sedim… Zdravnik me je poslal na slikanje vratne hrbtenice, dobila sem izvide in vas naprošam če mi jih lahko obrazložite..in tudi kakšno terapijo priporočate in vaše mnenje, če omenjene težave lahko izvirajo iz tega…in kaj je lahko razlog za to…prisiljena drža-sedeče delo za računalikom, poškodbe ali kaj tretjega??

Izvid: Zravnana vratna lordoza, nakazan foramen arcuale, daljša procesus transversusa C7.
Subhondralna skleroza malih sklepov C7-Th1

Mnenje: Foramen arcuale, Daljša procesus transversusa C7, Spondilartroza C7-Th1

Za vaš odgovor se vam že v naprej lepo zahvaljujem…

Lep pozdrav

Nejka7

Spoštovani !

V vašem primeru gre za začetno obrabo hrbtenice in z ozirom na sedeče delo vam priporočam aktivno fizioterapijo ( vaje in vodo ).

V tej kombinaciji pa je izredno priporočljiva tudi elektromagnetna pulzirajoča terapija, 1 x dnevno avtomatski program.

Lepo pozdravljeni! Prim. Jože Barovič, dr. med., spec. fiziater, strokovnjak za elektromagnetno pulzirajočo terapijo

Spoštovani!

Zahvaljujem se vam za vaš odgovor in seveda tudi za vaš nasvet glede terapije.

Me pa še zanima, kakšna terapija bi bila v vodi, a je to mišljeno plavanje ali kaj drugega?
A je plavanje primerno ali ne? Kateri šport ni primeren zame in kateri je…?

A to elektromagnetno terapijo izvajajo pri fizioterapiji?

Pa še vprašanje…a so lahko moje težave ki jih imam (glavoboli, omrtvičeni prsti) posledica
obrabe ali imam te težave zaradi česa drugega?

Hvala za vaš odgovor že v naprej in vas lepo pozdravljam…

Nejka

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani !

V vodi se priporoča vodena fizioterapija in pa tudi prosto plavanje. Pri prostem plavanju plavajte predvsem hrbtno ker se takrat razbremeni hrbtenica. Priporočam tudi sprehode in kolesarjenje.

Vse igre z žogo in pa tek za vas ni primeren.

Elektromagnatna pulzirajoča terapija je samoplačniška, lahko jo izvajajo fizioterapevti če imajo tovrstne aparate in plačate posamezno terapijo.

Možnost pa je tudi, da si blazino izposodite ali kupite in izvajate terapijo potem doma. Jaz vam lahko priporočam elektromagnetne pulzirajoče blazine Magus, Bemer 3000 in Vita life ker jih osebno poznam. Obstajajo pa tudi številne druge. Pri njih je pomembno preveriti ali imajo ustrezne certifikate.

Glavoboli, omrtvičeni prsti,…do teh težav lahko prihaja zaradi številnih vzrokov, največkrat pa zaradi obrabe hrbtenice !

Lepo pozdravljeni! Prim. Jože Barovič, dr. med., spec. fiziater, strokovnjak za elektromagnetno pulzirajočo terapijo

Spoštovani !

Lepo se zahvaljujem za vaše odgovore in seveda za nasvete glede terapije in blazin.
Še par komentarjev napišem in kakšno vprašanje vam postavim, potem vas pa
ne bom več gnjavila…

Na našem koncu žal nimamo fizioterapije v vodi, bomo pa videli ali imajo aparate, ki jih omenjate.

Glede športov ki jih navajate, zelo rada imam sprehode, tako da to je čisto ok… hrbtno plavam težko (ker ne vidim pred sabo), ampak se bom potrudila da bom vsaj malo. Kolesarim še kar rada, ampak me začne boleti vrat in prsti na rokah mi postanejo mravljinčasti, tako da ne morem dolgo kolesarit.

Imam pa rada ravno to kar ste napisal da ni primerno… igre z žogo in tek.
In zakaj to ni primerno? Predvidevam da preveč obremenjuje hrbtenico?
Bi si zelo škodovala z rahlim tekom, ne mislim mratonskih razdalj… ?
Iger z žogo sem bom pa izogibala….

Še enkrat se vam zahvaljujem za vaše cenjene odgovore.

Lepo pozdravljeni!

Nejka

Spoštovani !

Ravno zaradi tega odsvetujem igre z žogo in pa tek ker omenjeni športi preveč obremenjujejo hrbtenico. Pri teku po domače povedano vsak stik s tlemi “nabija” v hrbtenico.

Lepo pozdravljeni! Prim. Jože Barovič, dr. med., spec. fiziater, strokovnjak za elektromagnetno pulzirajočo terapijo

Spoštovani !

Za vse vaše odgovore se vam zahvaljujem in vas lepo pozdravljam…..

lp
Nejka7

S spoštovanjem !

V letu 2010 sem imel operativni poseg v predelu:
– odstranitev diskus hernije C6-C7 ; anteriorna discektomija , osteftikomija in odstranitev diskus hernije C6-C7 ter v i.v. prostor vstavljen implatant – ploščica Cervios 5mm.

V letu 2011 operativni poseg :
– Laminektomija v predelu Th1 – Th4 in obenem še odtranitev Intramedularnega tumorja – Ependimoma v višini Th2 na Aorti in odstranitev zasevkov iz likvorske tekočine v predelu ….
Aorta je bila poškodovana vzdolž 16mm in prečno 6mm in po malem puščala v malih kapljicah, angiogarfija pokazala !

Ponovna MR slikanje in stanje je :

Degenerativne spremembe vratne hrbtenice zožujejo anteriorni likvorski prostor in i.v. foramne v višini C5-6 in C6-7 ?
V višini diskusa Th2 – Th3 je na odseku dolgem 1cmm AP premer medule spinalis malo zmanjšan in signal iz posteriornega dela medulu je T2 povečane intentitete in T1 znižane intenzitete ?
Manjša degenerativna izbočenja diskusov Th6-7, Th8-9 in Th10-11 ?

V višini L4-5 kontura diskusa izbočena na celotnem obodu in ga obdaja osteofitna apozicija posterolateralno levo .Spremembe malih sklepov .
V višini L5-S1 kontura diskusa izbočena nacelotnem obodu malo bolj posterolateralno desnoin zožuje desni lateralni reces .Spremembe malih sklepov .
Signal iz diskusov je T2 hipointenziven v višini L4-5 in L5-S1 ?

Imel sem ponovni pregled in v sem vprašal za določene bolečine ki jih še imam :
-Glavobol na desni strani in širitev v predel vratu in ramen do sredine prsnega predela kot da imam železno kletko na sebi ?
– Kaj povzroča občutek da imam levo stran od kolena do višine srca otečeno ?

Ko sem vprašal kako naprej sem dobil odgovor , da je dovolj Sprenevedanja in Simularanja in da sem operacije izsili, da ni bilo tako potrebno . Da vsi Slovenci samo Simuleramo in nihče več noče delat in samo hodimo k zdravniku zato, da smo doma in nič ne delamo !!! Zdravljenje je končano z njegove strani in če nočem delat naj osebna zdravnica predlaga IK predlog ???
Zaposlen sem kot parkovni vrtnar in če ne morm delat naj si poiščem drugo delo, da zdravljenje je z njegove strani končano in naj ne hodim več na preglede ???
Trenutno me je strah kakšen izvid kontrole bom dobil po pošti domov ???

Da po kontroli sem šel še osebno k dr. Dolenc Vinkotu nevrokirurgu…….., mu povedal za težave in kako je bilo na pregledu, svetoval je še MR slikanje glave zaradi Epindimoma….
Glede na operacijo težavnosti moram imeti vsako leto ponovitev MR slikanja zaradi – Epindimoma ponovitve ?

Resnično ne vem kako lahko pacient ki ga operira tako Svetovno znan Nevrokirurg in spoštovan, cenjen in pozitiven zdravnik ( mnenje drugega Nevrokirurga , da osebno g.dr. Dolenc nima svoje ordinacije in dela preglede namesto njega drug Nevrokirurg po navodilih dr.Dolenca po operativnih posegih .

Hvala za odgovor kako naprej !!!

Spoštovani !

Ker se je v zadnjem času pojavilo veliko povpraševanja po razlagi izvidov, predlagam da se obrnete k vašemu zdravniku, ki vam mora nuditi vso strokovno pomoč in dati potrebne napotke kako in kaj.

Naslov tega foruma je elektromagnetna terapija in naš osnovni namen je seznaniti uporabnike z vsemi informacijami kar se tiče same uporabe v praksi in jih seznaniti s kontraindikacijami, možnimi zapleti, itd.

Zato vas naprošamo, da se za razlago izvidov in vprašanja, ki niso povezana z elektromagnetno terapijo, obrnite na za to pristojnega zdravnika.

Najlepša hvala za razumevanje in srečno pri razrešitvi vaših težav !

Lepo pozdravljeni! Prim. Jože Barovič, dr. med., spec. fiziater, strokovnjak za elektromagnetno pulzirajočo terapijo

New Report

Close