Najdi forum

Trn v peti

Imam trn v peti, bolečine so hude. Trenutno čakam na RTG, potem pa mi je zdravnica rekla, da me bo najbrž napotila na FT na terapijo z UZ.

Ali lahko UZ sploh kaj pomaga? Je še kakšna druga pomoč? Kdaj bo ta huda bolečina minila? Zdaj me boli že 2 meseca in komaj hodim, sploh zjutraj, ko vstanem ali po kakšni daljši hoji.

Kaj naj storim? Bi lahko pomagala el. magnetna terapija?

Spoštovani !

Pri tovrstnih problemih je elektromagnetna pulzirajoča terapija kot metoda zdravljenja šele na tretjem mestu.

Na prvem mestu je ultrazvok, potem je laserska terapija in šele nato priporočamo magnet.

Zato je najbolje, da počakate na ultrazvok in se ravnate po navodilih zdravnice.

Lepo pozdravljeni! Prim. Jože Barovič, dr. med., spec. fiziater, strokovnjak za elektromagnetno pulzirajočo terapijo

Pozdravljeni,

če vam pride prav vam povem mojo izkušnjo; imam zelo velik, razvit trn v desni peti in razvijajočega v levi. Slikali so mi pete, imela sem vse zgoraj opisane terapije, vendar brez uspeha. Večinoma se bolečina odpravi, pri ca. 5%ne in očitno sem med njimi. Mami so po terapiji bolečine izginile. Sedaj pač potrpim si pomagam s silkonskimi vložki, kupim čevlje z gumo, da oblaži udarec, superge, ki imajo v petnem delu sistem za blaženje udarcev. Če po hoji bolečina ne preneha si pomagam z ledom in z dvignjeno nogo.
Verjemite, da si s pravilno obutvijo prihranite bolečine.

Lep pozdrav.

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani

Imam petni trn in sedaj sem bil že na dveh paketih terapij z ultrazvokom. Prvič so mi delali 5 x 20 min (samoplačniško) in sem čutil bolečine v peti med samim ultrazvokom. Sedaj sem pa prišel na vrsto preko zdravstva (čakal sem 4 mesece) in mi delajo 10x po 5 min. Sedaj sem dal skozi 5 terapij po 5 minut in tukaj nič ne čutim med samo terapijo (niti toplote, bolečine, draženja…). Terapevtak mi je dejala, da mi dela na 1,5 (mislim da mA na mm2), tista prva pa na 2.
Peta me pa še vedno boli in glede na to, da se to vleče že od septembra 2012 me sedaj že kar skrbi.
Kaj menite da je boljše da nadaljujem s to terapijo po 5 min ali tisto po 20 min. Koliko teh terapij sploh lahko naredim, da ne bo preveč.
Kakšne možnosti še imam v kolikor to ne pomaga. Blokado mi dejansko vsi odsvetujejo. Kaj potem je samo še operacija?

Prosim za vašo pomoč.

Simon

Spoštovani !

Alternativa ultrazvoku je laser. Idealna terapija v vašem primeru bi pomenila kombinacijo obeh, torej laserske in ultrazvočne.

Zaenkrat tudi mi blokado odsvetujemo.

Operacija pa sploh ne pride v poštev.

Elektromagnetna pulzirajoča terapija v vašem primeru ne bi pomagala.

Lepo pozdravljeni! Prim. Jože Barovič, dr. med., spec. fiziater, strokovnjak za elektromagnetno pulzirajočo terapijo

Spoštovani!

Že nekaj let bojujem boj s trnom v peti. Verjrmite, da mi nič več ne pomaga. Pred enim mesecem sem prejela tudi blokado, toda držala je le en mesec. Sedaj je bolečina tako huda, da sploh več ne morem stopiti na nogo. Kaj naj storim?

Najlepša hvala in lep pozdrav, Dragica

Spoštovani!

V primeru, da ste bili na ultrazvočni ali laserski terapiji in ni pomagalo, tudi elektromagnetna pulzirajoča terapija žal ne more razrešiti vaših težav.

Priporočamo nakup ustreznih silikonskih vložkov za peto. Kaj drugega vam v danem trenutku ne morem svetovati.

Lepo pozdravljeni! Prim. Jože Barovič, dr. med., spec. fiziater, strokovnjak za elektromagnetno pulzirajočo terapijo

Spoštovani!

Najlepša hvala za odgovor. Sem pa zelo obupana, saj na nogo že komaj stopam, po večini hodim po prstih, omenjen terapije sem preizkusila že vse in tudi silikonske vložke nosim in tudi redno menjam, toda nič ne pomaga.

lep pozdrav, Dragica

New Report

Close