Najdi forum

Osteoporoza

Spoštovani, Dr. Barovič!

Stara sem 55.let in zanima me kako magnetna terapija pripomore k zaustavitvi napredovanja osteoporoze in ali lajša tudi bolečine v kosteh, ki spremljajo osteoporozo?

S spoštovanjem,
Tilči iz Kranja

Spoštovani !

Elektromagnetna terapija zaustavlja napredovanje osteoporoze zaradi tega ker sam proces pospešuje metabolizem – presnovo kalcija v kosti.

Indirektno na ta način pomaga in lajša tudi bolečine v kosteh.

Lepo pozdravljeni

prim. dr. Jože Barovič

Pozdravljeni dr.Barovič Moja 6 letna hčerka ima težjo obliko Crohnove bolezeni. Diagnosticirana je bila pri 1 letu. Kot posledico kortikosteroidov je dobila osteoporozo. Zdaj še dodatno prejema kalcij. Zanima me ali bi bila magnetna terapija zelo primerna zanjo. Bi bila blazina magus primerna zanjo? Mi lahko morda svetujete kakšne druge oblike elektromagnetnih terapij? Hvala za odgovor Liljana

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani!

Magnetoterapija ne pride v poštev za zdravljenje Crohnove bolezni.
Je zelo koristna pri osteoporozi, ne vemo pa kako bi se obnašali bolniki, ki bolehajo za Chronovo boleznijo in istočasno sprejmejo elektromagnetno pulzirajočo terapijo. Ravno iz tega razloga je ne bi priporočal.

Poznam primer kjer je bolnik s Chronovo boleznijo uporabljal magnetoterapijo pa je imel potem določene težave.

Lepo pozdravljeni! Prim. Jože Barovič, dr. med., spec. fiziater, strokovnjak za elektromagnetno pulzirajočo terapijo

New Report

Close