Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Elektromagnetna terapija Elektromagnetna terapija ali fizioterapija

Elektromagnetna terapija ali fizioterapija

Pozdravljeni,

zanima me ali lahko fizioterapijo nadomestim z elektromagnetno terapijo? Saj bi kar precej denarja prihranila … Imam pa težave s hernijo hrbtenice.

Hvala za odgovor.

Spoštovani!

Za natančnejši odgovor bi potreboval izvid magnetne resonance ali CT-ja, iz katerega bi razbral katero vretence je prizadeto. Brez tega težko svetujem. Lahko pošljete izvid na zasebno in boste prejela odgovor, ki ga želite.

Lepo pozdravljeni! Prim. Jože Barovič, dr. med., spec. fiziater, strokovnjak za elektromagnetno pulzirajočo terapijo

Ker je splošno znano, da elektrostimulator mišic pomaga pri rehabilitaciji mišic, sem ga včeraj prvič poskusil (s 4 blazinicami), za hitrejšo obnovo nategnjene mečne mišice. Poškodba je stara 2 tedna.

Intenzivnost sem dal res nizko, saj kot sem omenil, sem dajal prvič na to mišico ter prav tako dobro vem, da je mečna mišica zelo občutljiva. Program je bil TENS (še najbolj primeren izmed ponujenih programov)

Med izvajanjem mi je položaj telesa bil ležeči, vendar s pokrčeno nogo (da je bila golenica vertikalno). Mišica je bila sproščena. Vse je bilo v redu, dokler noge nisem malo premaknil. Malo sem jo premaknil v ležeči položaj, vendar ker sem videl, da je bil prejšnji položaj boljši, sem nazaj pokrčil. Ko sem nazaj pokrčil, se mi je pripetila močna bolečina, kot da bi mi nekaj zategnilo mišico, nekaj zelo zapelo. Ker nisem uspel hitro reagirati, sem imel to stanje kakih 5 sekund, ko mi je končno uspelo intenzivnost še znižati. Od takrat naprej pa mi je bilo v redu. Nadalje sem imel napravo gor še slabe pol ure in je bilo v redu. Ko pa sem vstal, sem imel bolečine na predelu, kjer me je zabolelo. Zanimivo je to, da me je zabolelo, na drugi strani mišice, kot kjer sem poškodovan. Z notranje strani mečne mišice, nekje na sredini te mišice po višini. Torej ta zadeva nima nobene veze s original poškodbo.

Ker nisem nikoli imel krča, ne vem kaj se je sedaj lahko zgodilo. Bolečina se pojavlja le ko nogo zategnem (prste k telesu). Ko prste iztegnem (kot da bi stopil na prste) bolečin ni, oz. mišico delno čutim. Nato sem pred spanjem nekajkrat namazal s Pernaton gelom, bolečina je takoj popustila, vendar se je čez nekaj minut vrnila. Nato sem preventivno vseeno čez noč večkrat dajal led gor (vsake dve uri). Torej sem nekako skoraj celo noč hladil z ledom. Danes zjutraj je sicer malo boljše, vendar me noga še vedno boli. Ampak samo ko prste zategnem gor k telesu in to še le, kadar so noge iztegnjene (in ne sedeče). Prste pa lahko brez problemov iztegnem.

Kaj se mi je to pripetilo? Ali je sploh mogoče, dabi si z elektrostimulatorjem pretgal ali natrgal mišico? ali je možen samo nateg? Ali pa sem to pravzaprav imel močnejši krč? Prosim za mnenja in nasvete za naprej.

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani!

Vse kar opisujete je zelo nenavadno. Za pravilno presojo vaših težav je potreben osebni zdravniški pregled.

Lepo pozdravljeni! Prim. Jože Barovič, dr. med., spec. fiziater, strokovnjak za elektromagnetno pulzirajočo terapijo

Punca je imela terapijo z mbst laserjem zaradi tezav iz hrbtom, vendar pa je bila v casu terapije noseca 2 tedna in tega ni vedela.Zanima me ali lahko kako terapija skoduje?

Spoštovani!
Terapija v tako zgodnji nosečnosti ne more škodovati in je vaša punca lahko pomirjena.
Vse dobro.

Lepo pozdravljeni! Prim. Jože Barovič, dr. med., spec. fiziater, strokovnjak za elektromagnetno pulzirajočo terapijo

New Report

Close