Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Elektromagnetna terapija zlom stopalnice in uporaba ELMAG

zlom stopalnice in uporaba ELMAG

Skladno z vašim strokovnim sodelovanjem pri preizkušanju pozitivnega delovanja pripomočka ELMAG se obračam na vas za mnenje.
25.1. mi je v gorah iz višine priletel oster kamen na gornji del stopala desne noge. Začutila sem pekočo bolečino in trenutno slabost. Ob pomoči dveh pomagačev mi uspelo sestopiti do avta. Še isti dan sem obiskala nujno medicinsko pomoč, kjer so mi naredili RTG gležnja in ugotovili, da ni poškodbe skeleta.
Dobila sem pisna navodila, pri čemer naj nogo hladim, delam vaje in po dveh dneh začnem postopoma obremenjevati poškodovano nogo (peta, nato prsti). Navodila sem upoštevala, vendar sem imela bolečine ob obremenjevanju peta-prsti.
Ob dotiku nartnega dela, sem čutila močno bolečino. Skladno z izkušnjami predhodnih zlomov sem zaprosila za ponoven RTG. Ugotovljeno: poka baz II. in III. stopalnice brez premika (Fractura basseos MT II et III pedis dex) Vprašanje: ali ni poka Fisura? Torej gre dejansko za zlom (Fractura)?
Dr. mi je predlagal mavčev škorenj za 4 tedne. Glede na mojo žalost, mi je omenil možnost brez mavca, hojo z berglami in obremenjevanje le pete. Upoštevam slednje (hodim po peti). Bolečin ob hoji in mirovanju takorekoč nimam, razen ob dotiku na stopalnico in ob razgibavanju gležnja. Pri tem me bolijo mehka tkiva v notranjosti gležnja.
Kontrolo imam 24.2..
Želim si čimprejšnjega okrevanja in vrnitev k športnim aktivnostim (plezanje). Menite, da bo v začetku marca postopoma to mogoče, če se bodo kosti dobro celile.
Ob tej močni želji, sem iskala še dodatne možnosti za hitrejše okrevanje in našla nekaj informacij za pripomoček ELMAG. Odločila sem se za nakup ELMAG Exclusive, ki naj bi vključeval tako doprinos k boljšemu počutju, lajšanju bolečin pri športu, različne zdravstvene težave,…
Danes bi začela z uporabo predvsem za boljše in hitrejše celjenje poškodovane kosti. Za to je navedena uporaba ponoči na programu 1-3. Menite, kako drugače, npr. uporaba podnevi ob višjem programu?
Ali naj magnetno terapijo uporabljam tudi po ugotovitvi zaceljenja , upam da po kontroli 24.2.

Morda sem bila celo nekoliko preveč izčrpna.
Za vaše mnenje v odgovoru in kakršenkoli dodatni nasvet, se vam najlepše zahvaljujem!

S prijaznimi pozdravi,

Lidija

Spoštovani!

Priporočam uporabo ELMAGA 6 tednov. Odločitev da ste brez mavca je pravilna. Potrebno je uporabljati obutev, ki ima trdi podplat. Zvečer za 20 minut priporočam tudi slane kopelji. V primerni obutvi bo možna športna aktivnost predvidoma maja 2016.

Lepo pozdravljeni! Prim. Jože Barovič, dr. med., spec. fiziater, strokovnjak za elektromagnetno pulzirajočo terapijo

New Report

Close