Najdi forum

prosim za nasvet – pomoč

Spoštovani

Rada bi vas samo vprašala , če imate mogoče kako idejo, ali nasvet na koga bi se lahko obrnila za nasvet in pomoč . .

Ker sem res v hudi stiski .

Jaz prejemam ( okrog 21.v mesecu ) denarno socialno pomoč vsak mesec okrog 234 evrov. . In vsa denarna gre za poloznice in tudi nekaj hrane si kupim, kaj vliko pa ne. Ker nimam.

Problem pa nastopi tukaj , jaz sedaj 2 meseca ne morem plačati položnice , katere vrednost je 349,13 evrov .
za katero mi grozi, da če ne plačam do 01.maja, gre naprej zadeva za izterjave . So mi ze poziv poslali. ;(((((

Sem tudi to podjetje že prosila, če je lahko odlok plačila, ampak bezuspeha.

Mi pa denarja nimamo, da bi jaz to poloznico taveliko lahko plačala.

Oče nam je predkratkim umrl ( imel raka ) mama ima multiplosklerozo,
Jaz pa tudi imam kar nekaj zdr. tezav, . ;((

jAZ Nevem na koga senaj obrnem , da bi lahko to poloznico plačala Ker nimam denarja.

Lepo Vas pozdravljam in želim lepi dan ((

LP Ally

Pozdravljena Ally!

Žal mi je, da ste se znašli v takšni stiski, ko ne zmorete več sproti plačevati položnic. Če še niste, bi vam predlagala, da poskusite naslednje možnosti:

– Na CSD zaprosite za izredno denarno socialno pomoč.
– Na svoji Občini se pozanimajte, če imajo možnost, da zaprosite za enkratno pomoč v izredni socialni stiski.
– Obrnite se še na ZPM ( http://www.zpmmoste.net/ ) s prošnjo, če vam lahko kaj pomagajo.
– Razmislite, če se lahko odpoveste kakšni dobrini ali razvadi, ki vam predstavlja strošek (npr. cigarete, kava, telefon, internet…).
– Upnika (tistega kateremu ste dolžni) vprašajte, če bi se lahko dogovorili za obročno odplačevanje, v manjših zneskih vsak mesec. Poskušajte pridobiti še mnenje CSD o tem, da ste res v stiski, da ga priložite zraven.
– Če je mama vključena v Društvo za bolnike z MS in ste z njo v skupnem gospodinjstvu, bi se morda obrnili tudi na to društvo, če imajo morda kakšen fond za pomoč članom.

Ste že dolgo brez (plačanega) dela? Če ne vprašam preveč, bi me samo zanimalo koliko prošenj pošljete vsak mesec.

Pakete hrane od Karitasa ali RK dobivate?

Če se bom še kaj spomnila, vam bo napisala.

Upam, da se čimprej rešite tega dolga, čeprav vem, da ni enostavno…

Jana Metelko, dipl.soc.del.

Zavod Pelikan - Karitas Materinski dom 01/366 77 21 [email protected]

Vem da je že čez datum, a če je to položnica, ki ni kredit ali leasing ali račun za telefon, pomaga pri plačilu Karitas.

nova
Uredništvo priporoča

Jaz sem pisala na Karitas a mi niso NITI ODGOVORILI!

New Report

Close