Najdi forum

Pozdravljeni!

Na internetu sem zasledil, da v ZDA (sedaj so se razširili tudi v Evropo in Avstralijo) deluje motoristična skupina, ki se AKTIVNO bori proti zlorabi otrok.

Njihova spletna stran:
http://bacaworld.org/

Na Youtube je veliko intervjujev o tem, kako zadeva funkcionira, vpišite BACA interview oz. Bikers Against Child Abuse interview.

Meni se zdi ideja odlična in me zanima, če mislite, da bi kaj takega lahko uspelo pri nas. Poglejte si prosim, meni se zdi res dobra ideja.

Hvala.

Pozdravljen!
Pred nekaj časa se videla video, o katerem govoriš. Mešane občutke imam glede tega.
Po eni strani mislim, da če punca mora pričati na sodišču ali prisostvovati kakšni obravnavi, je seveda prestrašena. Zato se prav gotovo počuti varno, ko ve, da je nekdo močen tam, ki jo brani.

Po drugi strani, nisem tako prepričana, da take stvari se obnesejo brez komplikacij. Tu gre za organiziranje skupino ljudi, ki morajo biti v srcu miroljubni, pa čeprav zgledajo kot “tolpa”. Skrbi me tudi dejstvo, da več kot je ljudi, lažje se nekdo z napačnimi nameni utihotapi. Običajno “predatorji” zgledajo kot najbolj zaupanja vredni ljudi in bi bila še večja škoda, če punca bi doživela ponovno zlorabo.

Po mojem najboljše bi bilo osveščati ljudi o spolnih zlorabah, o njihovih posledicah in o tem, kako biti dobra podpora žrtvi. Potem, ko se bo to zgodilo, bomo imeli starše, sorodnike, sosede, ki bodo znali ponuditi varnost, sočutje in razumevanje.

Hvala za vso dobro voljo, ki jo vlagate v ta namen!

Pozdravljena,

najboljše bi bilo… marsikaj. Saj se osvešča ampak ni nič, še vedno je večina ljudi ignorantskih, ko je treba ukrepati se raje “brigajo zase” in se “nočejo vtikati” v zadeve drugih. Tako je to pri nas (vsaj večinoma, žal).

Ti bikerji poskušajo to spremeniti, so aktivni. Tvoja skrb da bi se nekdo med njih pomešal s slabimi nameni je seveda upravičena, ampak, a si videla skozi kakšen postopek gre vsak posameznik preden postane član B.A.C.A.? Eno leto je na “testiranju”, pogovorih, izobraževanju, prgledajo ga preko FBI, da ni v kartoteki slučajno prisotno kakšno nasilje itd. – na koncu pa anonimno glasujejo za ali proti. Seveda je mogoče, da se vseeno en prietihotapi med dobre ljudi, ampak mislim, da je zelo malo možnosti ter, da je to dobra ideja in kaj bi dal, da bi se prijela tudi pri nas. Kontaktiral sem že italiansko organizacijo in pravijo, da nič ni nemogoče…

Torej, najboljše bi bilo marsikaj… ampak NIČ se ne zgodi pri nas. Nič. Zato mislim, da bi bilo kaj takega kot so tile motoristi odlična zadeva, samo če bi se lahko pri nas izpeljalo…

Srečno vsem! 🙂

New Report

Close