Najdi forum

Pozdravljeni!

Sploh ne vem kako naj začnem, ker se mi je življenje čisto postavil na glavo. Sem noseča (zanosila nenačrtovano), en mesec pred rokom. Ostala sem brez službe, ker sem zanosila. Partner mi je govoril, da bova že, a me je sedaj v zadnjem mesecu zapustil. Noče biti del tega. Živim v najemniškem stanovanju, v katerem sem lahko samo do konca meseca, saj ima lastnik že druge za drugi mesec. Stanovanje sem skenslala, ker naj bi se preselila k njemu domov. Jaz se domov ne morem vrtniti, ker doma nimam. Uglavnem v glavi imam totalno zmešnjavo in sploh ne vem kako naprej in kako naj se znajdem v tej situaciji.

Stara sem nad 30, ravno tako bivši partner. Verjela sem mu, da mi bo v podporo, da bova zmogla. Sedaj mi je žal, da nisem šla narest splava. Ne, da mi otrok ne bi pomenil, že sedaj, ko ga še ni na svetu, mi pomeni vse, moja ljubezen do otroka je neizmejna. A krivico delam otroku. Prišel bo na svet, a mu nimam kaj ponuditi, razen ljubezni. Kje bova živela? Kako bom zmogla brez financ?

Zgoraj sem samo opisala na grobo situacijo. Zanimam me, ali je kakršna varianta glede ugodnejših stanovanj (najemniških), saj za nakup nimam denarja. Naj povem, da najemniško živim v drugi občini kot imam prjavljeno stalno prebivališče (a tja ne morm iti živet).

Pred leti sem se zdravila zaradi depresije, a zadevo predelala, življenje spremenila, a očitno ne dovolj, saj sem si nakopala nezrelega partnerja. Ja, moja napaka. A sedaj moram s tem živet. Strah me je samo,da bi si po porodu nakupala poporodno depresijo.

Hvala za odgovor.

LP

Spoštovana “brcika”!

🙂 simpatično ime…

a niti malo prijetna situacija:( Žal mi je, da ste se v tem občutljivem obdobju življenja znašli v tako nesrečni situaciji.

Občine, morda ne vse, razpolagajo z določenim številom neprofitnih stanovanj. A do takšnega stanovanja prideš preko razpisa, ki je največ enkrat na leto in prosilcev je vedno veliko… Nekatere občine razpolagajo tudi z nujnimi bivalnimi enotami, a čakalna doba je (vsaj v Ljubljani) 2-3 leta. V izrednih primerih, kot je navedeno na spletni strani http://www.jssmol.si/dodeljevanje-stanovanj-za-upravicence/dodeljevanje-bivalnih-enot/, ki jo citiram, se to uredi hitreje: “Bivalno enoto se lahko dodeli tudi zaradi izredne socialne ogroženosti pred napovedano deložacijo na podlagi sodne odločbe o izpraznitvi in izročitvi stanovanja lastniku, ko posamezniku ali družini zaradi tega grozi brezdomstvo. V takih primerih se bivalno enoto dodeli zlasti zaradi zaščite mladoletnih otrok, starejših oseb, posameznikov s težavami v duševnem zdravju, invalidov, kroničnih bolnikov in brezposelnih oseb.”

A prav ženskam, ki se znajdejo v takšni situaciji, v kakršni ste vi, so namenjeni materinski domovi: http://www.irssv.si/programi-socialnega-varstva/materinski-domovi/index.html. Opogumite se in pokličite, a čimprej, saj je včasih potrebno tudi malo počakati na prosto sobico.

Ne krivite se zaradi nesrečnih okoliščin, ki so se vam zgodile. Saj ne moremo presoditi, kolikšno mero odgovornosti bo nekdo premogel, ko si izbiramo življenjskega sopotnika. Vi ste ravnala, kakor ste v določenem trenutku verjela, da je najboljše. A življenje je nepredvidljivo… zato bodite prizanesljivi do sebe.

Kar se tiče depresije bi se morda glede strahu pred tem, da se ponovno pojavi, pogovorili s svojim zdravnikom (osebnim ali psihiatrom). Glede na situacijo je vaša skrb verjetno upravičena. Kar pa kaže na vašo zrelost in odgovornost ter zmožnost prepoznavanja rizičnih situacij za pojav depresije pri vas. Mogoče bi se obrnili tudi na gospe, ki odgovarjata na forumu Obporodne stiske, da se posvetujete o možnostih čim lažje prebroditve morebitne krize: http://med.over.net/forum5/list.php?123

Veliko poguma in moči vam želim in tudi verjamem, da ju boste premogli! Srečno!

Jana Metelko, dipl.soc.del.

Zavod Pelikan - Karitas Materinski dom 01/366 77 21 [email protected]

Najlepša hvala za vaš odgovor.

Lep večer želim.

New Report

Close