Najdi forum

Sem brez zaposlitve, brez nadomestila za brezposelnost, socialna pomoč mi je potekla in ker s prihodki otrok, presegam cenzus, imam pisano nepremičnino v kateri živimo, bom ostala brez prihodkov. Poleg tega sem bolna in si ne morem iskat zaposlitve (tudi če bi jo dobila ne bi naredila zdravniškega ker imam stomo) in čakam na operacijo. Sem ločena, bivši mož ne plačuje preživnine, ker ima minimalno plačo, izplačila dobi le 300 eur, živimo na istem naslovu. Je v kazenskem postopku zaradi nasilja v družini in me psihično še naprej maltretira. Nihče mi ne pomaga, nimam več nobene moči, lahko le pokleknem, se spet podredim, prosim za mir in denar za položnice, morala bom umaknit ovadbo zaradi nasilja, nasilje bom pa še naprej trpela. Nima smisla da sploh živim, ker je samo trpljenje. Center mi že prej ni nič pomagal in sploh ne vidim nobene poti ker sem ČISTO SAMA.
Kako takoj pridem v varno hišo? obstaja kak telefon, da pokličem, če bi se v trenutku odločila oditi?

Spoštovana!

Mislim, da se nahajate v situaciji, ko ste že sami prišli do spoznanja, da morate narediti neko spremembo v svojem življenju. Res, da se je za takšen korak izredno težko odločiti, a je vredno… Poiščite v sebi moč, da naredite spremembo. Če imate občutek, da na CSD niste bili slišani in razumljeni, se obrnite na katero od nevladnih organizacij za pomoč ženskam: Ženska svetovalnica, Društvo za nenasilno komunikacijo ali Zavod Emma, kjer vam bodo nudili po-moč ter vam svetovali.

Za takojšnji, urgentni umik iz nasilnega odnosa so namenjeni Krizni centri, drugače pa se lahko obrnete tudi direktno na varne hiše ali, če ni nevarnosti, da bi vam povzročitelj nasilja sledil, na materinske domove.

Vse kontakte najdete tukaj: http://www.mddsz.gov.si/si/delovna_podrocja/sociala/programi_socialnega_varstva/varne_hise/. Za kakršnekoli podrobnejše ali dodatne informacije sem vam na voljo

Prepričana sem, da vas v življenju čaka še veliko lepega…

Srečno!

Jana Metelko, dipl.soc.del.

Zavod Pelikan - Karitas Materinski dom 01/366 77 21 [email protected]

Spoštovana sotrpinka!

Te popolnoma razumem, ker sem v nekaj podobni situaciji, le da jaz pokleknila ne bom, če tudi ostanem brez ficka denarja!
Situacija je precej podobna kot pri meni, življenje z bivšim v isti hiši, z razliko, da še jaz zaenkrat hvala Bogu imam službo!
Kar se pa tiče matratiranja, psihičnega je pa podobno in tudi mojega krika ne sliši nihče! Nekako imam občutek, da so vse institucije na njegovi strani (dobiva socialno pomoč da se lahko napija in me spravlja ob živce prekleto dobro vedoč, da mu nič ne morejo, ker je na socialni pomoči, dela na črno, stroškov in vzdrževanja za hišo pa ne prispeva že ves čas, pa si socialne službe zatiskajo oči, enako velja za policijo, katera je že bila tudi na domu, ker si jo je sam “naročil”). Očitno je naša država z zakoni na strani barab in pijancev ter klošarjev!
Še moj nasvet: ne pusti se, dvigni glavo in bodi ponosna, da si ženska! Z mislimi bom s teboj!

New Report

Close