Najdi forum

Ginekoloski pregled

Kot ze sam naslov pove, me zanima, kako ste se spolno zlorabljene zenske spopadale z ginekoloskim pregledom.

Sprijaznila sem se, da sem obsojena na samsko zivljenje in na zivljenje brez dotikov po katerih hrepenim. Pri svojih letih (31) bi bilo pa dobro, da ze enkrat opravim ginekoloski pregled, ampak se mi zdi to mozno izpeljat edino pod narkozo:-(

Ali mi lahko poveste, kaj ste dozivljale med samim pregledom? Je katera med vami med samim pregledom izgubila nadzor nad sabo in nad svojimi custvi?

Pomagalo bi mi, ce bi vedela kaj lahko pricakujem. Vesela bom, ce bo katera delila svojo izkusnjo z mano.

Moj nasvet bi bil, da greš h ginekologinji ter se še prej pozanimaš katera je bolj prijazne narave. Sicer pa ni noben bavbav.

Pozdravljena!

Ko boš klicala v ginekološko ambulanto povej svoj primer. Nisi edina in mnoge so poslušali in svetovali. Tudi zdravnici lahko poveš, ko boš stopila v stik z njo. Zgraditi moraš zaupni odnos do zdravnice in to ne pride samo po sebi. Vem, da ti je težko, pa vendar si odrasla oseba in veš o čem govorim oz. pišem. Ko boš imela tak odnos, boš videla da ni nič hudega in da ti bo všeč, da svojemu izbranemu zdravniku lahko zaupaš. To je ključnega pomena ne samo pri zdravnikih, ampak na splošno v vsakdanjem življenju.
Fino bi bilo tudi, da narediš kaj na svoji psihi in se otreseš svojih misli, citiram Sprijaznila sem se, da sem obsojena na samsko zivljenje in na zivljenje brez dotikov po katerih hrepenim

Srečno in oglasi se še kaj!

lp Maja - moderatorka na forumu za žrtve spolnih zlorab ~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~ Naj ti bo dan s soncem obsijan, z lepimi mislimi obdan in pozitivno naravnan ~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~
nova
Uredništvo priporoča

Vem, kako se počutiš. Jaz sem naročena oktobra, sem bila že nekajkrat naročena, pa sem vsakič prestavila. Prijateljica, ki ve za vse, je rekla, da me bo oktobra za ušesa zvlekla.
Zlorabljena pri devetih, zdaj stara dvaintrideset. Videla ginekologinjo enkrat od daleč in potem nikoli več. Sploh pa nimam želje po tistem stolu z nogami narazen, brrrr! Not for me.

Pozdravljena!

To kar počnete, da ne greste na pregled, si ne delate nobene usluge. Kaj pa če imate kakšnega raka maternice in ne veste? Potem si boste želele, da bi se opogumile in šle že prej …

Vem, o čem govorim. Sem bila na istem. Ampak, enkrat je potrebno presekati ta vzorec in iti preko sebe in svojih strahov. Ne bom rekla, da je lahko, ker ni. Vendar prvič je strah in drugič, potem pa steče lažje in odpora ni več prisotnega.

Ženske smo močne in ZMOREMO marsikaj. ZMORETE in soočite se strahom, ki vas šibi.
Saj veste, strah je votel in noter ga nič ni. Ko pogledate z ” močnimi očmi ” ste zmagale.

Srečno!

lp Maja - moderatorka na forumu za žrtve spolnih zlorab ~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~ Naj ti bo dan s soncem obsijan, z lepimi mislimi obdan in pozitivno naravnan ~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~

New Report

Close