Najdi forum

Pozdravljeni.
Moj starejši brat se velikokrat spravi name. Večkrat se je zgodilo, da sem bila deležna tudi fizičnega nasilja in tudi grožnje. Res da je sladkorni bolnik pa mislim, da to ni razlog, da lahko kar znoriš. Ne dolgo nazaj se je zgodilo, da me je večkrat udaril ker sem mu odgovorila ker sem se učila in on je hotel na računalnik, ki pa je ravno nad mojo glavo. Pravijo nič mu ne moremo naredi ker ima bolezen. Zakaj ne?..nemorem več trpeti nasilja in groženj. Kaj naj naredim? Sem res tukaj najbolj jaz kriva?..Pri kom naj se posvetujem?..Hvala za odgovor in lep pozdrav.

Pozdravljena!

Sladkorna bolezen res ne more biti opravičilo za nasilno obnašanje, kot tudi noben drug razlog ne more biti opravičilo. Za nasilje je VEDNO kriv tisti, ki ga izvršuje. Glede na to, da si še mlado dekle, bi te napotila na Zavod Emma, ki je specializiran za pomoč dekletom, ki so žrtve nasilja. Pisarno imajo v Ljubljani in v Krškem. Vendar jih tako ali tako lahko kontaktiraš tudi preko telefona. Če bo razdalja težava, pa te bodo usmerili na kakšno svetovalnico, ki ti bo bližje. Njihova spletna stran z vsemi kontaktnimi informacijami: http://www.zavod-emma.si/.

Pa sporoči, kako boš rešila, da bom vedela, da si res ukrepala. Srečno…

Jana Metelko, dipl.soc.del.

Zavod Pelikan - Karitas Materinski dom 01/366 77 21 [email protected]

New Report

Close