Najdi forum

kam naj se obrnem,obupana…

pozdravljeni. Ne vem na koga naj se še obrnem zato pišem tukaj…ostala sem sama z hčerko, do sedaj sem imela še vsaj delo na črno da je šlo nekako skozi mesec,ampak res nekako….sedaj pa zaradi pomanjkanja dela še tega nimam več:( hotela sem zaprosti za socialno,vendar imajo po novem take čudne pogoje da se prav bojim kaj vzeti od države da ne bom potem še z kakimi obresti morala vračati,nikoli se ne ve dandanes…zraven tega želijo še videti priče ki bi potrdila mojo samohranilstvo oz.naj dokažem če ima bivši partner drugo,ne morem verjeti kaj se grejo. bivšega sem se komaj rešila,in res komaj sedaj pa naj še ga prosim da mi pomaga. Nimam dobenih drugih prihodkov razen otr.dodatka niti preživnine ne,ker je ostal brez dela. Nimam premoženja niti avta,le jaz in hčerka ter kup položnic. soc.delavki sem se zasmilila pa mi je prinesla vrečo oblačil za hčerko,kar je res lepo in me napotila na rdeči križ po pomoč. dobila sem moko,sladkor ter makarone,te hrane sem res hvaležna ampak ko sem jim želela povedati svojo stisko so me prekinili in rekli da gredo na malico pa tako in tako brezveze da kaj govorim ker oni vedo kako je to,saj še za svoje potrebe nimajo sredstev:( in toliko o pomoči…če do konec tedna ne plačam elektriko,mi jo bodo izklopili,in tudi najemnine še nisem mogla plačati…do sedaj sem lahko plačala vsaj nekaj,vsaj najnujnejše sedaj še pa to ne morem…veste na vsako prosto delo se odzovem,pošljem nešteto prošenj a dela ne dobim. sprejela bi katerokoli delo seveda pošteno le da dobim kak evro….a te sreče nimam…se opravičujem ker sem se tako razpisala a ne vem na koga naj se še obrnem..hvala vam in lp

Draga ” obupanaL “

Tvoja zgodba je res žalostna. Ne morem razumeti, da ti na CSD niso povedali, da lahko zahtevaš preživnino od države, kijo bo ona potem izterjala od očeta otroka. Morali bi ti tudi pomagati glede plačila položnic, glede na to , da nisi sama kriva za nastalo situacijo. Ne bodi žalostna, vzemi otroka sabo pa pot pod noge. Ni vrag, da ti nebodo pomagali. Uspela boš samo, če boš vstrajna. Srečno !

Pozdravljena,
iz katerega konca Slovenije pa si?
Mogoče bi ti jaz lahko kako pomagala, če ne drugega vsaj z oblačili za punčko.

Oglasi se mi oz. pusti kakšen mail za lažji kontakt in ti odpišem,

Čim bolj pozitiven dan želim!

nova
Uredništvo priporoča

hvala vam za lepe želje,sem že res obupala ..ko že mislim da bo nekako se spet pojavijo nove težave. res si ne želim drugega kot da bi dobila delo da nama bom z hčerko lahko nudila vsaj najnujnejše, ne dobiš dela,ne dobiš socialne,plačevati treba vrtec saj po novem subvencija občin več ne obstaja..a vsak mesec je potrebno plačati najemnino,elektriko,komunalo,zavarovanje,hrano,… res ne vem kaj naj še naredim,če nebi bilo hčerkice…. ah oprostite če sem zamorila a če vsaj svoje občutke malo izpustim oz sebe je malo bolje….lp

hvala vam gospa Tara,lahko mi pišete na [email protected]
res hvala in lp.

resnična hvala za prijazne besede,že to mi veliko pomeni.
moj mail [email protected]

Spoštovana!

Nahajate se v res težki stiski in vesela sem, da ste se s svojim pismom oglasili tudi na našem forumu.

Predlagam vam, da strokovne delavce na CSD prosite, da vam natančno povedo, kaj bi za vas pomenilo, če bi prejemali denarno socialno pomoč (DSP), torej v katerih primerih in pod katerimi pogoji bi bili dolžni kasneje denar vračati… da se ne bi po nepotrebnem odrekli DSP-ja. Razumem, da imate glede na vse, kar se dogaja, strah pred tem, kaj bo lahko na ta račun država terjala od vas. Vendar, če nimate nobenega premoženja, mislim da ne “tvegate” toliko. Naj vam res dajo natančne informacije, ker če vi niste upravičeni do DSP, potem res ne vem, kdo je. In lahko bi uveljavljali še subvencijo najemnine, znižano plačilo vrtca oz. brezplačen vrtec, za prebroditev trenutne stiske pa bi lahko zaprosili še za izredno DSP.

Samohranilstvo se ponavadi dokazuje s potrdilom, da je bil na Sodišče vložen predlog za dodelitev otroka, ter za urejanje stikov in preživnine. To bi bilo res dobro čimprej urediti tudi zaradi spremembe višine otroškega dodatka in zaradi višine oskrbnine za vrtec.

Če vam partner vsaj tri mesece ne plačuje preživnine, vložite na Sodišče Predlog za izvršbo preživnine, da boste dobili vsaj preživnino iz Sklada, če od bivšega partnerja ne bo izterljiva. Pomembno je, da vse postopke sprožite čim prej, ker je od tega odvisno uveljavljanje pravic.

Za materialno pomoč se lahko obrnete še na Karitas. Socialna delavka ga.Alenka Petek iz ljubljanske Škofijske Karitas tudi svetuje osebam v stiski: 01/ 439 21 30.

Če se vam nikakor ne bo izšlo, lahko prosite za sprejem v katerega od materinskih domov, kjer je sicer tudi potrebno prispevati za bivanje, a ne toliko kot znašajo najemnine. Poleg tega pa se vam tudi pomaga pri razreševanju situacije. Kontakti: http://med.over.net/pomagajmo_si/materinski-dom-krizni-centri-varne-hise/

Za kakršnekoli nadaljnje informacije se kar še oglasite in vam z veseljem odgovorim, le ponavadi mi ne uspe najhitreje. Če boste potrebovali hiter odgovor, lahko pripišete tudi “nujno” in bom obravnavala prednostno.

Srečno!

Jana Metelko, dipl.soc.del.

Zavod Pelikan - Karitas Materinski dom 01/366 77 21 [email protected]

Draga Obupanal !

Tvoja situacija je res obupna, toda ti ne smeš bit. Imaš hčerkico, svoj sonček za katerega moraš skrbet in živet. Verjemi mi, če je volja je tudi pot. Ti jo imaš in tudi začrtano pot. Bodi pogumna, dosledna, vstrajna in svoj problem boš rešila. Na koncu predora je luč , poišči jo, ti to zmoreš. Naslednjič se ne pusti zmesti in vstrajaj pri svoji neodvisnosti in pogumu. Želim ti vse dobro !

Spostovani…smo mlada druzina s 8 letno puncko ki je srcna bolnica. Partnerka je brezposelna in noseca. Ne zmoremo placevati najemnine in stroskov. Najemnina je 300 e in stroskov je okoli 200 e….nimamo se vec kam obrniti izkoristili smo vse bonuse na karitasu in csd. Prosim ce nam lahko kdo pomaga. Rabimo pralni stroj in hladilnik ter pomoc za placilo poloznic… ce lahko kdo in ce je kdo pripravljen nam pomagati pisite na prijateljev mail [email protected] nimamo interneta zato ce zelite kakorkoli pomagati pisite na mail….rabimo tudi hrano. Hvala

Spoštovani,

zelo mi je žal, da ste se znašli v takšni situaciji. Kot razumem je največji problem visoka najemnina. Ste morda že kandidirali v svoji občini za neprofitno stanovanje, če ne presegate cenzusa? In ali ste mogoče preverili, če lahko uveljavljate subvencijo najemnine.

Lahko se obrnete še na ZPM Ljubljana Moste – Polje: https://sites.google.com/site/zpmljubljanamostepolje/projekti/humanitarni-programi . In še na en naslov sem poslala vašo prošnjo za pomoč…

Upam na najboljše za vašo družino,

Jana Metelko, dipl.soc.del.

Zavod Pelikan - Karitas Materinski dom 01/366 77 21 [email protected]

New Report

Close