Najdi forum

Fant postaja nasilen

S fantom sva začela hoditi, ko sem imela težave z depresijo (doživljala sem zlome, napade tesnobe in krčev in jemala antidepresive). Odločil se je, da mi bo stal ob strani in mi je zelo pomagal s pozitivno energijo in motivacijo za fizične aktivnosti. Vendar je vseeno imel občasno izpade, ki so negativno vplivali tudi na moje počutje. Recimo: Bivši fant, s katerim sva takrat poslovno sodelovala, me je poklical po telefonu in vprašal, če lahko pridem v pisarno in mu pomagam pripraviti nek dokument. Odgovorila sem, da ne morem, ker imam obisk. Moj fant je poslušal pogovor in je čisto popenil, ker sem rekla, da imam obisk in ne, da je pri meni fant (čeprav sva bila takrat še zelo na začetku najine zveze (manj kot en mesec).Rekel, je, da če sem zanj samo obisk je med nama konec. In je spakiral in odšel. Čez pol ure je prišel nazal in se opravičil. Takšni izpadi zapuščanja so se pojavljali vedno pogosteje, vendar se je vedno zelo kmalu vrnil. Vzrok je vedno bil banalen. Ukrep pa vzgojen – če ne bo po moje, te bom pa zapustil. Počasi je vedno pogosteje začel ostajati v mojem stanovanju in je primesel toliko svojih stvari, da ni mogel spakirati v 15 minutah in oditi. Začel pa je nadzirati moje življenje. Prepovedal mi je telefonske pogovore, takrat ko sem z njim. Če sem iz službe prišla 15 minut kasneje, kot sva se zmenila, se je začel kregati nad mano. Gledava samo tiste filme, ki jih on hoče. Spat lahko grem takrat, ko mi to on dovoli in ne takrat, ko sem zaspana. Popoldanski počitek dlje kot pol ure je prepovedan, ker on nima kaj početi v tem času, ko jaz spim. Ko se on odloči iti na balkon prižgati cigareto moram pustiti svoja opravila in se mu pridružiti pri kajenju, čeprav jaz ne kadim. Med pogovorom z njim ne smem opravljati nobenega drugega opravila (listanje revij, zalivanje rož, pletje zelenjave, ki jo imava na balkonu) in ga moram ves čas gledati v oči. V družbi se moram posvečati samo njemu in če medtem, ko on govori obrnem glavo proti komu drugemu, ki je začel novo temo pogovora, postane tečen, ko sva sama pa me začne zmerjati in zadnje čase postaja tudi vse bolj nasilen. Ko sem po enem takšnem napadu v lokalu vstala od mize in hotela oditi v stanovanje je kričal za mano, da sem zajebana kurba ter me je spotaknil. Uspelo mi je obdržati ravnotežje, kar ga je še bolj razburilo in me je začel še bolj zmerjati. Ker nisem hotela iti z njim v dvigalo, ampak sem do stanovanja želela iti po stopnicah, je skočil za mano, me prijel za jakno in me porinil proti dvigalu, tako da sem priletela v steno. Par minut kasneje me je iz moževega telefona klicala sestra. Hotel je videti, kdo me kliče ob osmih zvečer in ker je na mobitelu bilo prikazano moško ime, mi ga je izpulil iz rok in se je oglasil on. Zadnji spor sva imela zaradi najine zelenjave, ki sem jo urejala v času, ko je bil on na WC-ju. Žal mi ni uspelo pravočasno postaviti korita na svoje mesto. Končalo se je tako, da je korito razbil na mizi, tako da je bila zemlja po celem balkonu in tudi dnevni sobi, zelenjava pa uničena. Ker se nisem hotela prepirati na balkonu sem odšla v stanovanje, on pa je skočil za mano, me prijel in me na silo dvignil od tal in nato pahnil od sebe. Ko sem mu hotela pojasniti, da imam pravico početi kar hočem, sploh pa v času, ko je on na WC-ju, mi je dvakrat na silo z dladnjo zaprl usta in vpil name tako srdito, da je vmes pluval po mojem obrazu. Jezilo ga je to, da v času, ko je on šel na WC nisem mogla sedeti mirno na balkonu in ga čakati, da se vrne k meni, brez da bi nekaj počela vmes. Ali je to res pomanjkanje pozornosti do ljubljene osebe?

On je prepričan, da ni nasilen do mene. Ko doseže, da se zlomim in ko vidi, da mi je hudo, se umiri in postane nežen in mu je žal. Pravi, da ni za vse on kriv in da se še do nobene ni obnašal tako. Tudi jaz še nikoli nisem imela burnega in nasilnega odnosa. Še noben fant ali prijatelj me ni nikoli žalil in poniževal. Sem pa na te stvari zelo občutljiva in tega ne mislim dopuščati niti v najlažjih oblikah. Po sporu sva se pogovorila, da bova šla k svetovalcu in poskušala rešiti najine probleme v komunikaciji. To je bil tudi moj pogoj za nadaljevanje zveze.

Čeprav sem sedaj naštela samo njegove negativne lastnosti je večino časa izredno pozoren in dober fant, ki mi stoji ob strani in počneva skupaj veliko lepih stvari. Veliko se presmejiva in ko nimava problemov se imava zelo zelo rada. Njegovi izpadi se sedaj pojavljajo dvakrat na mesec. Me pa skrbi tudi njegovo pitja piva, saj skoraj vsak večer, predvsem pa za vikend, spije 5-6 piv. Načeloma v rahlo vinjenem stanju ni nasilen, ampak zelo nežen in čustven, vendar pa v takšnem stanju hitreje postane užaljen zaradi malenkosti (ena beseda je lahko dovolj, da iz sproščenega pogovora nastane jeza in napetost) in pogosteje uveljavlja svojo voljo, čeprav to meni ne ustreza. Brala sem, da je s svetovanjem možno takšno vedenje odpraviti, čeprav mi prijateljice govorijo, da se takšen moški nikoli ne spreobrne in da bo postajalo samo še hujše. Ker ga imam rada in vem da ima tudi on rad mene (včasih se mi zdi, da njegova ljubezen že meji na obsedenost) sem mu pripravljena stati ob strani in upam da se bo spremenil. Mar upam zaman? Pozna kdo koga, ki se je po teh terapijah res spremenil?

Ker je iskanje primernega svetovalca seveda moja naloga, bi vas prosila, če mi lahko svetujete, kje bi bilo za naju najprimerneje. Fant hoče, da se udeleživa svetovanj v paru. Dvomim, da se bo želel udeležiti svetovanj, ki bi bila namenjena samo njenu.

Hvala za vaše mnenje in odgovore.

Lep pozdrav,

Canina

Daj no ene trikrat pocaaaasi in natancno preberi svoje pismo, pri tem
pa se delaj, da govori o neki drugi osebi.
Kaj bi ji rekla?
Naj podredi vse svoje obnasanje in dejanja drugi osebi????
Naj bo lutka v rokah obsedenca?
Tvoj problem ni fant, ampak tvoja zelo nizka samopodoba. Ce pustiš
nekomu, da uravnava in komandira malo manj kot tvoje dihanje, potem
pac nimaš lepega mnenja o sebi.
Ljubezen NIKOLI ne pomeni podrejanja, kontroliranja, prepovedi, nasilja.

Za to, da bi se tak tip posesivnega moškega spremenil na boljše, še
nisem slišala. Gre (po navadi) samo na slabše. In to MOČNO na slabše.
Do točke, ko je lahko ogroženo tudi tvoje življenje. Brez heca.

To, da ga pusti in beži od njega je itak samo po sebi umevno.
Kar moraš pa zelo paziti, je pa to, da ne ponoviš vzorca in se ne
zapletes z podobnim moškim.
Veliko delaj na sebi in se nauci ceniti samo sebe.
Vsaj toliko, da boš prvemu, ki ti bo spet izpulil telefon iz roke,
prisolila eno okoli ušes.

Draga Canina!

Zelo jasno, konkretno in izčrpno ste napisali, kaj se vam dogaja v vašem sedanjem razmerju. Pozitivno pri vašem videnju problema se mi zdi to, da prepoznavate, da z vajinim odnosom nekaj ni v redu, da je fant nasilen in da poskušate ukrepati in poiskati rešitev.
Glede na to, da ste napisali, da ste občutljivi na žaljenje in poniževanje ter da tega nikakor ne boste dopuščali, je nujno potrebno, da fantu postavite pogoje in meje, preko katerih ne sme. V preteklosti tega žal niste storili in ste dovolili, da je prevzel popolno oblast nad vašim življenjem, zato bo to sedaj verjetno toliko težje. Oblikujte svoje zahteve in želje ter vztrajajte pri tem. Ne dovolite, da nekdo drug upravlja z vašim življenjem. Ne dovolite, da nekdo izvaja nasilje nad vami, tako kot se vam zdaj že nekaj časa dogaja. Poleg fizičnega nasilja – porivanje proti dvigalu in spotikanje, doživljate tudi verbalno in psihično nasilje. Vsa vaša pozornost mora biti vedno namenjena njemu, nadzira vaše življenje in telefonske klice, odreja vam, kaj morate gledati na TV, kdaj morate priti iz službe, kdaj lahko vrtnarite, za počitek ali spanje potrebujete njegovo dovoljenje in podobno. To ni zdrav odnos, Canina. To ni ljubezen! V zdravem ljubezenskem odnosu sta partnerja enakovredna in si dopuščata svobodo v tem smislu, da vsak lahko počne stvari, ki jih ima rad kadarkoli, seveda ob vzajemnem spoštovanju, zaupanju, razumevanju, prilagajanju, sprejemanju.
Če želita ostati skupaj, je res nujno, da poiščeta strokovno pomoč, vendar če fant ne uvidi, da ima problem in da je z vajinim odnosom nekaj močno narobe, tudi pomoč terapevta ne bo zadoščala. Menim pa, da v vajinem odnosu ni problem le komunikacija, problem je že v temeljni zasnovi vajinega odnosa – kratenje osebne svobode, prevzemanje nadzora nad življenjem nekoga drugega, nepostavljene ali nejasne meje, rušenje osebnega dostojanstva, nepriznavanje pravic sočloveka…
Fant ima tudi problem z alkoholom. Skoraj vsakodnevno pitje v takih količinah kot pišete, kaže na to, da bo fant najbrž potreboval strokovno pomoč tudi na tem področju, vendar ponovno poudarjam – fant mora priti do uvida, da ima problem.
V vsakem primeru Canina pa vam priporočam, da poiščete strokovno pomoč tudi zase, da takih odnosov ne boste več dopuščali in boste znali postaviti meje ljudem, ki prihajajo v odnos z vami.
Ponudba terapevtov in organizacij, društev za partnersko svetovanje je v zadnjem času zelo pestra – pobrskajte po internetu, gotovo boste našli ponudbo, ki bo primerna za vas in vašega partnerja.
Srečno!

Suzana Gliha Škufca, univ.dipl.soc.del. Materinski dom Škofljica-Zavod Pelikan Karitas, tel.: 01/366-77-21 http://pelikan.karitas.si/materinski/index.php
nova
Uredništvo priporoča

Čeprav sem sedaj naštela samo njegove negativne lastnosti je večino časa izredno pozoren in dober fant, ki mi stoji ob strani in počneva skupaj veliko lepih stvari. Veliko se presmejiva in ko nimava problemov se imava zelo zelo rada. Njegovi izpadi se sedaj pojavljajo dvakrat na mesec.

kaj je zdaj res, canina? te 2x mesečno nadzira kaj lahko počneš,kdaj greš spat, kdo te kliče, kdaj moraš priti iz službe in vse drugo, kar si naštevala zgoraj?

Žal mi je zate in za vse tiste, ki ne prepoznajo svojega položaja kot stanja, ki ga je treba takoj in nujno spremeniti.

Ne zgubljaj se v partnerskih terapijah – poznam veliko ljudi, a še nikogar, ki bi tako nezdrave odnose, kot jih imata vidva, ozdravil. terapije so dobre v toliko, da vsaj en od partnerjev ugotovi, da zveza ne bo uspela in se razideta ter s tem izogneta nadalnjemu skupnemu trpljenju in bolni soodvisnosti.

povedala bom samo moj primer z policijo, na kratko s fantom sva se sprickala pred kolosejem, nato sva se se stepla, ker sm krvavela, sicer povrsinsko sem klicala policijo, naredili smo zapisnik, ko pa so prisli k fantu je ta trdil, no saj je bilo res, da sm mu majico unicila in strgala verizico, kar je najverjetneje tudi res, ampak takrat je bilo vse tako kot v vrtincu, nakar policija poslje meni poloznico okoli 4oo evrov, ker zaradi kaznivega dejanja, mislm on je dubu okoli 600 evrov, sramota, torej ce te bo moski tepel, ga ne smes nazaj, ker boh ne daj da se mu poznajo kake rane od nohtov,mislm kam gre ta sistem, nevem kaj bom sedaj

Pozdravljeni!
Sem obupana mama 22- letne hčerke, ki ima že drugič fanta, ki po mojem mnenju izvaja nad njo nasilje.
Že prvi fant je bil pogosto do nje psihično nasilen, kontroliral je njene telefonske klice, način oblačenja, ličenja, preprečeval ji je druženje z njenimi prijatelji, celo družino. Nekako se je uspela rešiti iz te veze, če temu lahko tako rečem. Namreč , fant jo je pustil zaradi druge. Če se to ne bi zgodilo, bi bila še najprej najbrž z njim, saj je za vsa njegova dejanja našla opravičilo oziroma je krivila sama sebe, češ, sama sem bila kriva. Nikakor ji nisem mogla dopovedati, da nima nobene pravica, da se tako obnaša do nje. Naj povem še to, da je lepa punca, visoka, vitka, lepega obraza, simpatična in zelo dobra po srcu. Tega ne trdim samo jaz kot njena mama, temveč vsi , ki jo poznajo. Nikomur ni nikoli naredila nič žalega, je pridna, skromna, nikoli mi ni delala vedenjskih problemov. Imela je nekaj psihičnih težav , ko sem se razvezala od njenega očeta, nanj je bila navezana, on pa jo je popolnoma zapustil po razvezi. Spoznal je drugo žensko, z njo ima eno hčerko, na najini dve hčerki pa je popolnoma pozabil, ni poiskal niti ni želel stika z njima.Starejša hčerka je to dobro prenesla, mlajša pa mislim, da ne.Za vse krivi samo sebe.
In zdaj o naslednji njeni zvezi. Spoznala je fanta na facebooku, tudi meni je bil všeč, priznam. Ko sta začela hodit, je bila tako srečna, rekla je, da si ni nikoli mislila, da bo kdaj tako zaljubljena. In v začetku je bilo res vse zelo lepo. Ko sem tega fanta spoznala tudi jaz, sem bila navdušena nad njim in pomirjena, v smislu, zdaj pa je tudi moji hčerki posijal sonček.
Nekaj časa je bilo res vse idilično, kmalu pa je pokazal svoje ” zobe”
Nenadoma mu ni bilo več všeč, da kadi in ji je prepovedal. Seveda, hčerka je spet zanj našla opravičilo, češ, saj sva se tako zmenila in ima čisto prav, da znori.
Živi pa ta fant na kmetiji, pri stari mami, je še mlad in kot opažam, zelo konfliktna oseba , ne prenese nobene avtoritete, vedno ima prav in se neda prepričat v nasprotno.
Kot da sta v njem dve osebi: ena mirna, pozorna do starejših, druga pa grozno nasilna in to samo, ko je pod vplivom alkohola. Takrat se povsem spremeni, kot da to ni on.
Skratka, zelo sem zaskrbljena za prihodnost hčerke, bojim se zanjo ( fant je že poskušal samomor, ko je pod vplivom alkohola je nagnjen k samopoškodovanju), ne posluša pa nobenega mojega nasveta.
Kam naj se obrnem, da bi ji pomagala, kaj sploh lahko naredim, ko vidim, da je nasilen?
Strinjam se, da policija ne ukrepa tako, kot bi bilo treba in da je v naši družbi veliko nasilja, zamolčanega, ravno zaredi tega, ker policija ne ukrepa. Pa tako veliko govorijo, da je treba preprečevati nasilje. A tega fanta sploh lahko kam prijavim? Hčerki sem svetovala, da bi šla na kakšno terapijo, a on , ne verjamem, da bi šel. Ker je prepričan, da on vse dela prav, mi smo bedaki, ki mislimo drugače.
Prosim za pomoč, bojim se, da se ne bo dobro končalo.

Spoštovana zaskrbljena mama!

Čutim in razumem vašo skrb za hčer, ki je po vašem mnenju ujeta v napačni vezi s fantom, ki je do nje nasilen. Kljub temu vam poleg pogovorov s hčerko v smislu svetovanja in uvida v situacijo, ne ostane veliko “sredstev”. Hči je polnoletna. Sama je odgovorna za svoje odločitve in življenje. Vaša dobronamerna dejanja bi jo utegnila celo odvrniti od vas. Tega pa najbrž nočete. Stojte ji ob strani in ji poskušajte priti do živega z nevsiljivimi nasveti.
Glede prijave nasilja pa tole – prijava je možna, poda se jo na Policiji. Koliko lahko dejansko Policija naredi, pa je druga zgodba, še posebej, kadar gre za nasilje, ki ni fizično ali spolno, torej, ki je prikrito, “nevidno”, brez prič in brez vidnih dokazov.
Srečno!

Suzana Gliha Škufca

Zavod Pelikan - Karitas Materinski dom 01/366 77 21 [email protected]

kaj pačepunca ima dokaze npr.grozilni smsi,zaljenje v smsih itd?takrat policija lahko stori kaj več?lp

lahko dobi prepoved priblizevanja,ce to prekrsi pa nadaljni ukrep.

Pozdravljeni “her”!

Punca lahko poda na Policijo kazensko ovadbo proti fantu, če le-ta izvršuje nad njo kazniva dejanja. Kazniva dejanja imate opisana v Kazenskem zakoniku (KZ): http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?urlurid=20082296. 191.člen KZ pa se nanaša na nasilje v družini ali drugi dalj časa trajajoči življenjski skupnosti. Navajam:

“Nasilje v družini
191. člen
(1) Kdor v družinski skupnosti z drugim grdo ravna, ga pretepa ali drugače boleče ali ponižujoče ravna, ga z grožnjo z neposrednim napadom na življenje ali telo preganja iz skupnega prebivališča ali mu omejuje svobodo gibanja, ga zalezuje, ga prisiljuje k delu ali opuščanju dela ali ga kako drugače z nasilnim omejevanjem njegovih enakih pravic spravlja v skupnosti v podrejen položaj, se kaznuje z zaporom do petih let.
(2) Enako se kaznuje, kdor stori dejanje iz prejšnjega odstavka v kakšni drugi trajnejši življenjski skupnosti.
(3) Če je dejanje iz prvega odstavka storjeno proti osebi, s katero je storilec živel v družinski ali drugi trajnejši skupnosti, ki je razpadla, je pa dejanje s to skupnostjo povezano, se storilec kaznuje z zaporom do treh let.”

Po prijavi na Policijo se lahko, kot pravi “zal” izreče ukrep Prepovedi približevanja. O tem v kakšnih primerih se izreče ta ukrep in kaj pomeni pa si lahko preberete v 19.členu Zakona o preprečevanju nasilja v družini (ZPND http://www.uradni-list.si/1/content?id=84974), ki ga tudi navajam:

“19. člen
(prepovedi zaradi nasilnih dejanj)
(1) Žrtev lahko sodišču predlaga, da določi ukrepe za odvrnitev nadaljnje škode. Sodišče lahko povzročitelju nasilja, ki je žrtev telesno poškodoval, ali ji je prizadejal škodo na zdravju, ali je drugače posegel v njeno dostojanstvo ali druge osebnostne pravice, na predlog žrtve z odločbo prepove zlasti:
– vstopiti v stanovanje, v katerem živi žrtev;
– zadrževati se v določeni bližini stanovanja, v katerem živi žrtev;
– zadrževati in približevati se krajem, kjer se žrtev redno nahaja (delovno mesto, šola, vrtec …);
– navezovati stike z žrtvijo na kakršenkoli način, vključno s sredstvi za komuniciranje na daljavo;
– vzpostaviti vsakršno srečanje z žrtvijo.
(2) Ukrepe po prejšnjem odstavku lahko sodišče izreče tudi:
a) če je povzročitelj nasilja žrtvi grozil, da jo bo poškodoval ali drugače protipravno posegel v njeno dostojanstvo ali druge osebnostne pravice;
b) če je povzročitelj nasilja protipravno vstopil v stanovanje, v katerem živi žrtev ali drugače motil njeno mirno posest;
c) če povzročitelj nasilja žrtev proti njeni izrecni volji protipravno nadleguje, na primer z zasledovanjem ali uporabo sredstev za komuniciranje na daljavo;
d) če povzročitelj nasilja žrtev proti njeni izrecni volji protipravno nadleguje z uporabo oziroma objavljanjem vseh osebnih podatkov žrtve, sodnih spisov in osebnih zapisov na svetovnem medmrežju.
(3) Ukrepe po prvem in drugem odstavku tega člena sodišče izreče tudi, če je povzročitelj nasilja dejanje izvršil v stanju prehodne nerazsodnosti, razen če se dokaže, da ni po svoji krivdi prišel v takšno stanje.
(4) Sodišče časovno omeji trajanje ukrepov iz prvega odstavka tega člena na največ šest mesecev. Žrtev lahko predlaga podaljšanje ukrepa še za največ šest mesecev.
(5) Pritožba zoper ukrep, ki ga izreče sodišče, ne zadrži izvršitve ukrepa.”

Za bolj podrobne informacije o poteku postopkov lahko anonimno pokličete Center za pomoč žrtvam kaznivih dejanj: 01/524 12 40, http://www.papilot.si/index.php?option=com_content&task=view&id=25&Itemid=53.

Srečno!

Jana Metelko, dipl.soc.del.

Zavod Pelikan - Karitas Materinski dom 01/366 77 21 [email protected]

Pozdravljeni.

Bila sem v razmerju s fantom, s katerim je bilo najino razmerje na začetku čudovito. Vendar ga je že prvi dan zmotilo, da mu nisem hotela pokazati SMSOV (? saj je bil samo zmenek).. Ampak dobro.

Potem je začel brskati po moji zgodovini, na fejsbuku, kjer je pač zasledil par ‘občutljivih’ podatkov, kateri za nanj niso smiselni, ker me takrat še ni poznal – circa 1 leto je bilo razmaka, kadar je to začel brati, takrat pa sma bila skupaj ‘1 teden’. Zelo ga je prizadelo. Moja zgodovina ga je prizadela, kadar me še on dejansko ni poznal. Jaz njegove zgodovine nisem poznala.

Ker se je kar tako lepega dne začel spravljati name, oziroma izvajati nad mano psihično nasilje, ampak v normalnih mejah, me je dejansko spravil v blago depresijo, ko sem se cele dneve jokala, tudi brez razloga, si pipati lase, in podobno. Ampak on se je zmeraj preprosto samo opravičil.

Po 6ih mesecih skupnega življenja, mi je prvič rekel, da nekaj delam narobe. Ampak to ni bilo nič hujšega, kajti pustila sem en majhen madež, na posodi, katera je stala na mestu 2 dni, torej trd madež, ker mene ni bilo v njegovem stanovanju. Naj pripomnim, bila sem stara 17 let, on pa je bil 4 leta starejši od mene.

Kmalu je začel postajati bolj nasiljen in izkoriščevalen. Spremenil mi je gesla na medmrežju, kot na primer gmail, in mi ga sam nadzoroval, v primeru če bi dobila kakšno ”ljubezensko pismo”. Mislim halo? Takrat je začel tako hudo pretiravati, da sem si jaz začela na normalen način (!) pisati z drugimi, po domače povedano, pisala sem si s tistimi, kateri so igrali igrice z mano. Ampak nič intimnega, nič hujšega. Nato sma se nekega dne dogovorila, kadar je bil on na praksi, da se pokličema iz Skype računa drug od drugega – nakar on te pogovore vidi, in pobesni. Kljub temu, da ni bilo nič hujšega. Mislim, da se je takrat začelo nadzorovanje. Sledi moja napaka:
!On mi je želel dati konec, vendar jaz sem ga rotila 3 tedne, da naj mi ga ne da. To je bila moja ključna napaka do sedaj.!

Od takrat dalje se še vede samo slabše, in me je začel preprosto klofotat. Enkrat mi je en fant v igrici napisal ”a si kaj moja?”, ampak bilo je tako, da je igral preko mojega računa, in je prišo do mene, POBESNEL, ME PREKLEL, MI ZAČEL GOVORITI DA SEM KURVA, mi je pritisno takšno klofuto, da joj. Čeprav me ta klofuta ni bolela, me je psihično prizadelo. Takrat se mi je začela ustvarjati rana na dvanajstniku. Njemu je bilo vseeno, češ, on je imel raka ko je bil mlad, in ga je prebolel, in da je moja bolečina v želodcu brezpredmetna. Mislim, eh.. To se je dogajalo pred 1nim letom.

Druga težava: večno prerekanje, nevem kaj vse, je potem prišlo do tega, da sem mu enkrat rekla, ko sem se bližala 18mu letu, da sem v šoli, in da se mu zato nisem javla. On je nekako ”čutil” da lažem, in mi je želel dati konec. Bilo pa je 2 minuti do začetka naslednje ure. Jaz se jočem nemočna na hodniku, videli in slišali pa so pogovor vsi, ker sem ravnala prizadeto. Profesorica me je poslala domov, povedala očetu kako je na zadevi, nakar je pobesnel, in rekel, da ga noče več videti.

2 meseca nisva imela stikov, nakar sva se spet ”povezala”. Oče je rekel, da ne bo odgovarjal več za moje posledice. Takrat je bilo do mojega rojstnega dne vse lepo in prav. 13. septembra sva imela obletnico, 1. leto, nakar mi je ob polnoči rekel: ”Preživel sem najslabše obdobje s tabo, končala bova”. Spet sem se trudila, da sem želela biti nazaj z njim.. VENDAR ČEMU?? Kakšno teslo sem..

Potem je prišlo do pretepanja, PRI MENI DOMA, kadar mojih ni bilo prisotnih. Prav tako je izvajal ANALNO POSILSTVO nad mano, češ da bom se streznila, da ne bom delala napak (?), katerih nisem poznala. Potem sem si začela dopisovati z enim tipom, vendar ponovno nič intimnega, če mi lahko posodi eno zadevo. Ampak sem sporočilo zbrisala, nevem zakaj. In takrat je on sumil, da pišem ljubezenska sporočila. Vendar temu ni bilo tako. Brezveze govorit nekomu, ki sili v svoje..

Nato je prišlo najino drugo leto, zveza je bila katastrofalna, na robu propada.. Med tem me je kdaj pa kdaj udaril, vsak dan me je zmerjal, da sem ‘pra**ca’, ampak to je bilo njemu ljubkovalno. Takrat sem postala njegova lastnina. 1 mesec, sem še zdržala, nakar sem pa rekla, da hočem končati, ker ga imam poln k****. Ampak takrat sem se na sveže preselila na svoje, s cimrami, s katerimi smo se odlično razumele. Končno sem bila samska, in sem si mislila, uf, končno bo konec z mojimi težavami. Vendar, so se težave komaj začele..

Prvi dan, torej predvčerajšnjim, je bil na obali prvi žur, tako imenovani spoznavni žur. Samska sem bila. Niti pomislila nisem, da bi bila s kom, ker je bilo prehitro. Nakar me pokliče, in kriči name po telefonu, da če lahko pride v klub. Nisem privolila, ker ga nisem želela videt. Nato se je to stopnjevalo, in mi je začel grozit, da se bo šel ubit z avtom, oziroma, da bo prišel v klub, in mi primazal eno klofuto, da se mi bo cel klub smejal. Jaz pa teslo, sem bila pijana, in res šla ven iz kluba, v katerega se zaradi varnostnika nisem smela več vrniti..

Šli smo za prvi vogal, kjer smo se kregali.. Obtoževal me je, da sem kurva, da sem nevem kaj vse. S čelom me je močno udaril v mojo čelo, tako imenovani ‘čelni udarec’ ,zaradi katerega imam še danes buško. Seveda sem bila zaradi senzitivnosti, zaradi alkohola, malce nežna, in sem šla za njim, ker je govoril , kako se bo ubil..

Prideva v avto. Spelje, NASILNO. Začne mi govorit, da se delam norca iz njega, da nevem kaj vse. Nakar mu rečem ‘glej, saj smo končali, kaj mi maš za nadzorovat?’. Potem me s polnim šusom, z desno roko, začne udarjati po levi ličnici, natančno povedano 6x, da se je prav slišalo, da je nekaj počilo. Kričala sem v avtu, tolkla po oknu, pa nič..

Rekel mi je, da me hoče peljati domov na streznitev, ker naj bi bila pijana kot kra*a. Ampak nevem, čemu. Peljal me je v resnici k njemu, kjer je rekel, da si preprosto želi, da bi spala pri njemu. On me je slekel, in mi nadel njegovo piđamo. Razbijala sem po stanovanju, tipična pijanost, nakar me on porine v posteljo. Branila sem se. Nakar sem ga začela cotat, ampak on me dvigne iz postelje, in mi pritisne eno v želodec, kjer imam rano. Bolelo me je. Oh, kako zelo. 🙁
Potem me je brcnil v zatilje, kjer še danes čutim katastrofalne posledice, vendar se te vijejo po celotnem hrbtu, katero se nato nadaljuje v glavo. Že 2 dni spim cele dneve, ker preprostonimam moči kaj drugega počet. Faks, spat. Dekleta so mi zamerla. Preprosto nevem, kaj naj naredim.

Danes mi je po telefonu rekel, da me bo prišel ubit, če ne bom hotela iti z njim, na urgenco, da vidijo, ali mi je kaj zlomil. Rekla sem, da ga nočem več videti. Prerekala sem se, z slabimi močmi, 1 uro, da ga prosim, rotim, da naj ne hodi k meni. Lastnici stanovanja sem rekla, da naj reče komurkoli, ki bi hotel v stanovanje, da spim. Ampak, saj sem res šla spat. Ker mi je manjkalo energije. Naj še omenim, da imam zelo hudo bolečino v ličnici. Imam moder madež okrog celega očesa, čeprav me ni udaril direkt na oko.

Rekla sem mu, da ga bom prijavila na policijo, nakar je on odvrnil: ” Boli me, če si misliš da si samska, bomo pa se uradno ”skupaj dali”. Jaz tega ne privolim. On teži, jaz ne privolim. Nato reče: ” prijavi me, vendar vedi,da bom te prišel ubit, če bom prišel iz zapora”. Svet se mi je sesul. Nevem več, kaj naj naredim, dejansko se me lastnini. In mi govori, kako mu je žal, histerično se joče. Jaz ne morem nekomu odpustit, ki me je dejansko hotel ubiti. Še danes se spomnim občutka in nemoči, da se nisem mogla vleči na hrbet, ko me je brcnil. Videla sem medleno, upala sem, da padem v nezavest. Vendar sem si vse predobro zapomnila, .. 🙁

Prosim, svetujte mi, preden ga res prijavim. Sedaj sem stara 19 let. Vseh podrobnosti nisem objavila, ker ni smiselno..

Obupana.

Pozdravljena!

Znašli ste se v krogu nasilja, iz katerega ni enostavno izstopiti, vendar ob podpori oseb, ki so usposobljene in imajo izkušnje v nudenju pomoči v takšnih situacijah, se lahko rešite nasilja.

Začne se z nezaupanjem, ljubosumjem, kontroliranjem, sledi pa vedno hujše nasilje… vmes so tudi dnevi obžalovanja, opravičevanja, izkazovanja ljubezni t.i. „medeni tedni“, dokler se zopet ne ponovi… Zato vam res toplo priporočam, da se čimprej (najboljše kar takoj jutri) obrnete na eno od organizacij za pomoč žrtvam nasilja, kjer bosta skupaj s svetovalko naredili načrt za izhod iz nasilnega odnosa. Pomagala vam bo lahko tudi pri prijavi nasilja. Glede na grožnje bi bilo dobro tudi, da na Policiji zaprosite, da mu izrečejo ukrep prepovedi prebliževanja. Čimprej pa pojdite tudi do osebnega zdravnika/ce in mu pokažite modrico in morebitne druge telesne posledice nasilja, da jih bo zabeležil/a.

Kot razumem ste iz obale. Zato bi bilo najboljše, da se za informacije, pomoč in morda celo začasno namestitev obrnete na: obalni Krizni center za ženske žrtve nasilja: 040/303-669, 05/90-39-590, [email protected].

Če vas bo še karkoli zanimalo, se še oglasite. Srečno!

Jana Metelko, dipl.soc.del.

Zavod Pelikan - Karitas Materinski dom 01/366 77 21 [email protected]

Ojojoj, punca šele 19 let si stara. čemu si toliko časa dovolila vse to? Kaj se nimaš bolj rada, misliš da si ne zaslužiš boljšega?

Groza kakšne podgane živijo! Tip je pravi psihopat, mislim analno posilstvo….?? tepež, grožnje, nadzor.
To ni normalen fant, punca, ti si imela pravega bolnika in Bog ne daj da greš kdakoli nazaj!! NIKOLI NAZAJ, ker ta fant je bolan zelo bolan. Normaln fant tega delal ne bo. In tudi če ti obljubi da se bo poboljšal, verjemi mi, taki se ne poboljšajo. Mogoče za par mesecev potem pa spet nazaj.
Nikoli nazaj, vztrajaj pri svojem. Prijavi ga policiji NUJNO! ker to kar je on delal je za prijavit, če ne ne bo nikoli videl kako bolan je in bo še vsaki drugi tudi to delal.

Namreč zdaj ti grozi, ker te ima tako v šahu, vidi da se ga bojiš in da z grožnjami lahko doseže kar želi, čim pa se mu ti ne boš več pustila, bo videl da tudi grožnje ne zaležejo in bo prenehal. Te grožnje da bo koga ubil so tipične za nasilneže, verjemi mi. poznam te štorje, še predobro.

Modric imaš očitno polno, tako da imaš dober dokaz, policija ti bo verjela in vsakkdo, pa obvezno k zdravniku zaradi brce v zatilje, lahko je zelo nevarno!!!!!!!!!!!!lahko ti je kaj polomil od vretenc, to je zelo nevarno, lahko postaneš še hrom! SAMO POJDI SAMA k zdravniku, ne z njim, povej kako je na stvari, da te je v roke dobil psihopat in … bo že zdravnica ukrepala dalje. Če se vidijo modrice bo zabeležila in to je dober dokaz da je res to počel, tudi za policijo in sodišče.

Sploh pa ne čakaj, čimprej prijavit tudi policiji, samo tako boš imela mir, on bo zato kaznovan in ga bo mogoče streznilo kaj je delal, in ZASLUŽI si da se ga kaznuje, ne pa da taka podgana še vedno hodi po svetu!
In še nekaj, ni mi jasno čemu si toliko časa vztrajala? Tudi s teboj mora biti nekaj narobe, ker to da to dopuščaš… jaz enostavno težko razumem! Nikoli več ne dopuščaj česa takega, pri nobenem!
In še zadnje, NE javljaj se mu več, nikoli več! Ne povej mu kje živiš, s kom si, pač tišina, ne javljaj se, pa čimprej na policijo!!!

Groza kak psihopat se po svetu sprehaja. vso srečo ti želim pa nikoli več nazaj k njemu!

Draga pretresena, hvala za te spodbudne besede. Nevem, ko si mlad si nor. 🙁

Sem bila pri zdravniku, kjer so mi postavili naslednje diagnoze: Contusio Capitis, Vertigo, Cathalea.

Prav tako so me dali na RTG, in CT, KJER NE ODKRIJEJO NIČ, ker imam katastrofalne glavobole, zdravniki pa ponavadi itak ne ukrepajo. Policija mi ne more nič, ker sem baje v tisti pijanosti tudi jaz njemu škodovala, in lahko uporabi kot protidokaz. :(.

Drugače sma stike popolnoma prekinla, ker to ne more biti več res.

Celo ‘mladost’ sem porabla za to, da sem prenašala to tes*o. 🙁

Obupana19, pozdravljena še enkrat!

Nerazumljivo mi je, kako da se Policija ni odzvala. In žal mi je za to, saj si mislim, da se vam je bilo gotovo težko izpostaviti ter narediti ta korak.

Morda pa bi se (pisno ali telefonsko) obrnili na Društvo SOS telefon: http://www.drustvo-sos.si/index.php?page_id=55. Oni lahko prijavijo nasilje v vašem imenu. Prijavo lahko podajo tudi direktno na tožilstvo. Najboljše, da se posvetujete z njimi.

Sedaj je najbolj pomembno, da boste varni. Potem pa bi bilo dobro še, če bi delali na sebi v tem smislu, da se ne bi znova zapletali v takšne partnerske odnose. Lahko bi se npr. vključili v kakšno svetovanje.

Ostanite močni!

Jana Metelko, dipl.soc.del.

Zavod Pelikan - Karitas Materinski dom 01/366 77 21 [email protected]

Tudi meni ni jasno kako da pol. ne naredi nič, namreč sama imam dobre izkušnje z njimi. Kaj pa če bi še enkrat poklicala in tam povedala, da je že prej izvajal nad teboj nasilje, analno posilstvo, tepež…
reci, da ni bilo prvič takrat ko si bila pijana ampak je to bilo že zdavnaj prej.
mater, če pa to ni za ukrepat potem pa res ne vem kaj je! da bi ga sama zadavila tega psihopata.

Pri meni so ukrepali pa ni bilo pol tako hudega kot pri tebi, pa ni bilo problema. Pa da imaš poleg vsega še zdravniški dokaz… ne vem daj še enkrat pokliči, povej kako in kaj, pokaži od zdravnika, ma sploh ne vem zakaj je potrebno toliko procedure, oni bi morali to že sami po sebi, pri meni so, brez problema. zato težko razumem kako da pri tebi ne.

Reci jim da se je to dogajalo že prej in da te je posiljeval analno!

Pa ja bodi močna in res nikoli nikoli nazaj, ker te bo uničil fizično in psihično, pa tako mlada si pa tudi če bi bila starejša, ma ni varijante da greš nazaj, ker to je psihopat. ni drugega.

Ti samo močna bodi in ne javljaj se mu in ne govori mu kje si, kam greš… slej ko prej bo nehal (upam da v zaporu, da si ne bo nove žrtve našel- tudi zato mora bit kaznovan, da bo za vselej mir, samo tam se lahk strezni pa vidi kake pizdarije je delal, da ne bo to počel še vsaki naslednji in naj te ne bo strah ga prijavit ali pa karkoli, ker enostavno ne more taka gnida hoditi po svetu, škodovati ženskam in jih uničevati, on pa še vedno lepo mirno živi- pa jaz bi ga u jamo zabrisala pa ene trikrat zabetonirala!!
Objemček,**

New Report

Close