Najdi forum

Redna in izjemna denarna pomoč

Za določeno obdobje mi je bila dodeljena redna denarna socialna pomoč. Zanima me ali se mora po preteku le te še enkrat v celoti napisat nova vloga ali ne, dobila sem namreč informacijo da ni potrebno in da če gre samo za podaljšanje, se samo prosi za podaljšanje?
Ker je prišlo tudi do nepredvidenih izdatkov, me zanima če lahko istočasno vložim tudi vlogo za dodelitev izredne enkratne denarne pomoči?
Hvala za odgovore.

Vedno morate napisati novo vlogo, ponavadi tudi priložiti nova dokazila.

Kot prejemnica denarne socialne pomoči ste upravičeni tudi do izredne DSP. Samo pazite v obrazcu tam, ko navajate razloge za dodelitev. So zelo strogi.

I Domišljija je pomembnejša od znanja. Znanje je omejeno, domišljija pa poganja svet. Albert Einstein I Naročilo na ePosvet: https://med.over.net/svetovalec/andreja-verovsek I

Spoštovani,
hvala za odgovor!

medtem sem vložila vlogo za IZREDNO socialno pomoč in dobila odgovor, da hkrati s to vlogo NE MOREM ISTOČASNO uveljavljati pravico do redne denarne socialne pomoči. Kaj sedaj drži, saj iz vašega odgovora sklepam, da to lahko?

Zanima me, ali bi morala biti vložena vloga za dodelitev izredne denarne socialne pomoči potem obravnavana ali ne?

Dobila sem namreč obrazec za dodelitev denarne socialne pomoči in sedaj ne vem ali bo tista že oddana vloga za izredno pomoč sploh obravnavana? Kako je s tem? Menim, da bi morala biti.

Najlepša hvala za odgovore!

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovana!

Za redno denarno socialno pomoč izpolnete poseben obrazec in priložite dokazila, ki so zahtevana. Dobite ga na centru za socialno delo, sicer pa je objavljen in dostopen tudi na straneh Ministrstva za delo, družino in socialne zadeve.

Na csd preverite, ali je vaša vloga za izredno denarno socialno pomoč popolna (glede na to, da je bila posredovana po pošti) in kdaj lahko pričakujete odločbo.

Malenkost!

I Domišljija je pomembnejša od znanja. Znanje je omejeno, domišljija pa poganja svet. Albert Einstein I Naročilo na ePosvet: https://med.over.net/svetovalec/andreja-verovsek I

Snaha je ostala brez službe in to 2 meseca pred porodom. Sedaj je prijavljena na Zavodu za zaposlovanje. S sinom živita v najemniškem stanovanju in zanj plačujeta 350 eur na masec poleg tega imata stroškov 200 eur, snaha ima tudi kredit 174 eur. Sin dobi 500 eur osebnega dohodka, od tega si plačuje zavarovanje cca 300 eur in tudi dispečarko 175 eur na mesec, ker vozi taksi. Seveda je poleg tega še bencin. Sedaj mu grozi, da bo ostal tudi brez te službe, saj si ne more plačati prispevkov za taksi. Zanima me, kam se ta mlada družinica lahko še obrne za pomoč, saj me resno skrbi za njih. Ne vidijo več izhoda.

zaskrbljena babi

Spoštovana babi!

Žal mi je, da se je družina vašega sina znašla v tako nezavidljivi situaciji. CSD je pravi naslov, na katerega se lahko človek obrne, če nima minimalnih sredstev za preživljanje. Ali sta že šla na CSD? Tam bo snaha zadnji mesec pred porodom uveljavljala pravico do starševskega dodatka (196,49 EUR mesečno) ter do pomoči ob rojstvu otroka (280,75 EUR ali paket). Glede na to, da se bodoča starša nahajata v socialni stiski, je morda bolj smiselno, da izbereta denar, opremo za dojenčka pa poskušata dobiti brezplačno preko Karitasa, Rdečega križa in Podarimo.si. Na Karitas lahko zaprosita tudi za pakete hrane. Večina občin tudi nameni darilo ob rojstvu vsakemu otroku iz občine, za katerega starša oddata vlogo (znesek je različen, odvisno v kateri občini sta). Po rojstvu otroka pa bosta vložila še za otroški dodatek.

Poleg družinskih prejemkov, katere sem navedla zgoraj pa naj se še pozanimata, če sta upravičena do denarne socialne pomoči, vsekakor pa v primeru, če sin ostane brez zaposlitve. Poleg oz. sočasno z denarno socialno pomočjo se lahko zaprosi še za: kritje zdravstvenega zavarovanja ter za subvencijo najemnine.

V skrajni sili lahko družina zaprosi za izredno denarno socialno pomoč (v enkratnem znesku) za kritje izrednih stroškov. Dodatne informacije najdete na: http://www.csd-lj-siska.si/prejemki/denarnePomoci.asp.

Opravičujem se vam za zamudo z odgovorom. Razlog sem opisala zgoraj v temi “Opravičilo”.
Želim vam, da bi družina vašega sina uspešno prebrodila te težke čase.

Vse dobro!

Jana Metelko, dipl.soc.del.

Zavod Pelikan - Karitas Materinski dom 01/366 77 21 [email protected]

Pozdravljeni.
Sem mati samohranilka. Pred mesecem sem se razšla z partnerjem, saj enostavno nisem več zdržala dolgoletnega psihičnega in fizičnega nasilja. Poiskala sem si stanovanje v sosednji občini in z otrokoma odšla na svoje. Seveda sem vse prihranke dala za najem enosobnega stanovanja, saj vsi ki oddajajo stanovanja zahtevajo varščino v obliki 3 najemnin.
Ostala sem tudi brez službe, ker je podjetje v katerem sem delala šlo v stečaj.
Ker sem v zares hudi finančni stiski, sem se obrnila na CSD. tam so mi povedali, da nisem upravičena do nikakršne pomoči, saj sem še vedno prijavljena na naslovu bivšega partnerja.
Kako naj pridobim stalno prebivališče, če pa mi gospod ki mi oddaja stanovanje striktno vsak mesec sproti piše najemno pogodbo za en mesec? ker mi na CSDju ne dajo nobenega potrdila, verjetno ne morem niti na Karitas ali Rdeči križ po kakšen paket hrane.
Res sem obupana in rabim pomoč. Mlajša hčerka gre septembra v prvi razred, pa ne vem kako ji bom lahko kupila potrebščine.
Najbolj pa me žalosti, ko mi soseda v bloku, ki niti ni naša državljanka govori kaj vse in koliko dobi ona od naše države pomoči.
A je res tako gnila postala naša država, da se tako mačehovsko obnaša do matere z dvema otrokoma, ki je skoraj 20 let prispevala davke v državno blagajno, zdaj pa je na robu obupa, ker otrokoma nima kaj dat jest.
Hvala za vsak nasvet

Dober dan želim!
Sem mati samohranilka 10letnega otroka in rabim denrno pomoč.Nimam da plačam najemnino in mi grozi izselitev iz doma.Na nobenega nimam da se obrnem in bi potrebovala pomoč ker tudi za kruh nimam in svojemu otroku nimam dati kaj za jesti…
Komu naj se obrnem ?
Hvala za nasvete in za pomoč !
LP

Spoštovana mati samohranilka!

Ali ste na CSD že zaprosili za izredno denarno socialno pomoč? Kaj pa na Karitas ali Rdečem križu že prejemate pomoč v kakršnikoli obliki? Na Občini tudi lahko vprašate, če dodeljujejo enkratne denarne pomoči osebam v stiski.

Kako pa je s svojci, ali se lahko na koga obrnete?

Če bo izselitev neizbežna, potem čimprej pokličite ali napišite prošnjo v katerega od materinskih domov, da se boste dogovorili za razgovor pred morebitnim sprejemom. Ni namreč vedno proste sobice in tudi čez noč urejati sprejem je težko.

MATERINSKI DOMOVI:

Goriška:
Zavod Karitas Samarijan – Materinski dom Solkan in Dom Karitas na cesti
Skalniška 1, 5250 Solkan
telefon: 116 123
e-pošta: [email protected]
Notranjska:
Talita kum Zavod za pomoč materam in ostarelim
Ljubljanska 28, 6230 Postojna
telefon: 05 720 39 84
Osrednjeslovenska:
Center za socialno delo Ljubljana Šiška – Materinski dom Ljubljana
Celovška 195, 1000 Ljubljana
telefon: 01 283 37 45, 01 583 98 00, dežurni GSM: 051 422 024
e-pošta: [email protected]
Zavod Pelikan Karitas – Materinski dom Škofljica in Materinski dom Višnja gora
Gumnišče 5, 1291 Škofljica
telefon: 01 366 77 21
e-pošta: [email protected]
Podravska:
Center za socialno delo Maribor – Materinski dom Maribor
Dvorakova ul. 5, 2000 Maribor
telefon: 02 623 25 26, 02 250 66 00
e-pošta: [email protected]
Savinjska:
JZ Socio – Javni zavod za socialno varstvene dejavnosti Celje – Materinski dom
Stanetova 4, 3000 Celje
telefon: 03 492 40 42
e-pošta: [email protected]
Škofijska Karitas Maribor – Materinski dom Mozirje in Žalec
Strossmayerjeva 15, 2000 Maribor
telefon: 059 08 03 50
e-pošta: [email protected]

Ste drugače zaposleni ali brezposelni?

Držim pesti, da se bo vse dobro izteklo. Verjamem pa, da vam je zelo težko… a vseeno poskušajte ostati optimistični, nikoli ni vse izgubljeno. Včasih nekaj izgubiš, a še več pridobiš. Saj veste, ko se zaprejo ena vrata, se odprejo druga. Srečno!

Jana Metelko, dipl.soc.del.

Zavod Pelikan - Karitas Materinski dom 01/366 77 21 [email protected]

Draga mati samohranilka!

Nisem vam še omenila, da greste lahko na Občino in vprašate, če razpolagajo s kakšnimi nujnimi bivalnimi enotami, ker vam grozi deložacija(izselitev).

Kaj pa subvencijo najemnine morda prejemate? CSD je pravi naslov, kjer lahko poskušate to urediti.

Vse dobro vam želim,
Jana Metelko, dipl.soc.del.

Zavod Pelikan - Karitas Materinski dom 01/366 77 21 [email protected]

New Report

Close