Najdi forum

Spoštovani!

Na vas se obračam z vprašanjem, čeprav ne vem, ali mi boste znali odgovoriti.
Sem mamica z dvema malčkoma, tretjič noseča. Živim sicer s partnerjem, vendar ta nima (trenutno) službe. Tako, da je bil finančni prihodek oz. status odvisen od moje službe oz. dela. Naj povem, da smo nekako shajali, skromno sicer, pa vendar, ni bilo čutiti nekega večjega pomankanja. Pred kratkim pa sem v dosedanji službi dala odpoved, saj sem dobila ponudbo za delo v bližini bivališča, pa še osebni dohodek bi bil nekoliko višji. V tej službi bi morala začeti delati z naslednjim tednom.
Vendar so se v zdajšnji nosečnosti, nosečnost je še zelo majhna, začeli problemi. Grozi mi splav, tako da moram počivati, če si želim, da bi otroka obdržala. Ker otroček še vedno živi in se normalno razvija, nimam srca, da bi z nosečnostjo prekinila, oz. poskušam stvari normalizirati (kolikor je pač v moji moči). Ves čas pa je pred mojimi očmi strah, strah, kaj če ne bom mogla v službo…
Ali mogoče veste, kaj lahko pričakujem od države, v tem primeru? Mi pripada kakšno nadomestilo, karkoli?
Naj še dodam, da nisem vedela, ko sem dala odpoved, da sem zanosila, saj bi v tem primeru seveda pošteno premislila o tem koraku. Vendar, zgodilo se je, kar se je zgodilo, mene pa skrbi, kako bomo shajali naprej?

Ali mi znate svetovati?

Spoštovana!

Vaša situacija je specifična in odvisna od številnih dejavnikov. Najbolje bi bilo, da se o svojih pravicah pozanimate na centru za socialno delo, potem pa tudi zavodu za zaposlovanje.
Glede na zgoraj navedene podatke se sprašujem, če je morda partner upravičen do denarne socialne pomoči, ki bi jo vložil za sebe in otroke, saj ste potem brez dohodkov. V kolikor nimate premoženja, vsekakor poskušajte. Vsaj za nekaj časa bo to še najboljša rešitev.
Pogovor z delodajalcem ni mogoč?

Lepo vas pozdravljam!

I Domišljija je pomembnejša od znanja. Znanje je omejeno, domišljija pa poganja svet. Albert Einstein I Naročilo na ePosvet: https://med.over.net/svetovalec/andreja-verovsek I

Pozdravljena!
Mogoče pa imate pravico, da odpoved PREKLIČETE? Poskusite ČIMPREJ, četudi morda še niste dobili odgovora na odpoved. Zaprosite ustno in pismeno, da naj Vašo odpoved ne upostevajo.
TALITA

Ce so v novi sluzbi ljudje na mestu, bodo razumeli situacijo in se potem normalno zaposlis pri njih in takoj nastopis bolnisko. Vem, da je malo nerodna situacija, ampak ce so v redu ljudje, bo slo.

Ce pa ne, poskusi, ce bi slo, da ostanes v stari sluzbi (umaknes odpoved). To drugi moznost sem izbrala jaz.

Ce pa vse skupaj pade v vodo, bi rekla, da naj partner poskusa poskrbeti za materialno plat v naslednjem letu ali dveh. Glede na rizicno nosecnost je pac bolje, da on prevzame skrbi. Vem, da je to lazje reci kot storiti.

Obstaja pa se ena moznost (za kasneje): da vzames v varstvo kaksnega otroka in s tem kaj zasluzis. Pa partner naj pomaga.

Cimvec srece!

New Report

Close