Najdi forum

minimalna plača – koliko?

Koliko je neto minimalna plača???
Bruto vem, da je 110.380 sit.

Zanima me zato, ker mojemu partnerju od plače odtegujejo preživnino in kolikor sem poučena, mu mora ostati vsaj 2/3 minimalne plače (neto).
V firmi pa mu že precej časa izplačujejo le 40.000, ne glede na spremembe minimalne plače in bi rad on na oddelku za obračun plač to uredil (da mu uskladijo in izplačajo zakonski limit), saj si človek vendarle zasluži tistih borih par jurjev več kot 40.000 za cel mesec garanja v proizvodnji kajne??
Pri takih mesečnih dohodkih je vsak 1.000 sit dobrodošel.

Ga. Naja.

Vam bom kar jaz povedala, lahko pa tudi sami preverite na http://www.swtools.si, tam je obračun osebnega dohodka, vtipkate bruto plačo… in dobite neto. Mislim, tako na pamet, da je nekaj čez 70.000 sit. Preverite.

Drugo, kar vam pa moram povedati, pa je, sami pravite, da možu odtrgujejo preživnino. Ne vem sicer, ali imata sedaj v skupnem partnerstvu tudi kakšnega otroka, ali ste tudi vi zaposleni… ampak tudi prvi otrok (ali več) mora nekako preživeti. In če mu odtegujejo mesečno 30.000 za enega, verjetno pa dva, otroka, potem verjemite, da mamica toliko tudi porabi za njuno skrb.
Ne vem, ne bom sodila, ne poznam situacije, sami presodite in bodite pošteni, ali je 30.000 res preveč plačevanja preživnine enemu, ali dvema otrokoma.

New Report

Close