Najdi forum

Lep pozdrav!
S svojimi starši imam redne stike, drug drugemu pomagamo, si stojimo ob strani, se spoštujemo,…S starši fanta, s katerim pričakujeva otroka pa stikov praktično nimava. Njegova starša sta ločena. Oče je prevarant, ki je sposoben “prodati lastne otroke” zato, da bi imel kakšno korist od tega, mama pa je precej naivna, raztresena ženska, ki se angažira na sto koncev in nima nikoli za nič časa. S svojim sinom (mojim fantom) se slišita po telefonu mogoče enkrat na dva ali tri mesece, s tem, da ne živimo tako daleč narazen. Moji starši veliko pomagajo tudi finančno. Sedaj ko pričakujeva otroka so se precej angažirali, ravno tako moja ostala širša družina. Njegovi starši so sicer polni besed in praznih obljub. Ne pričakujem ničesar, vendar me te prazne obljube zelo motijo.
Skratka sprašujem se kako naj svojemu otroku vzbudim pozitiven odnos do starih staršev po njegovem očetu , če sem sama do njih zelo skeptična in jim ne zaupam.

Hermina

Spoštovana Hermina!

Otroku po mojem mnenju ni potrebno posredovati nikakršnih informacij o starih starših. Kadar ste pač skupaj bodite do njih spoštljivi, tako kot do vseh ljudi, otrok pa si bo že sam ustvaril mnenje in čustva do njih, ko bo dovolj star.
Kot manjši otrok se bo zanašal na notranji občutek topline, ki mu jo nudita, ko bo starejši, pa bo že razumel njuna dejanja.
Ne vidim nobene potrebe po tem, da bi otroku morali pripovedovati o starih starših in premlevati njuna dejanja. Pripovedujte mu pravljice, zgodbice o živalih in lastnih doživetjih. Od tega bo imel veliko več.
Lepo nosečnost in “prijazen” porod vam želim! Lep pozdrav.

I Domišljija je pomembnejša od znanja. Znanje je omejeno, domišljija pa poganja svet. Albert Einstein I Naročilo na ePosvet: https://med.over.net/svetovalec/andreja-verovsek I

New Report

Close