Najdi forum

Pozdravljeni!

Sem mati 3.5 letne hčerke, zaposlena in študentka 2 letnika Pravne fakultete v Ljubljani. Pred 8 meseci sva se z možem razšla. Za študij sem se odločila takrat, ko sva z možem se živela skupaj in sicer sva se dogovorila, da bova v primeru, če študij ob delu ne bo možen zaradi pomanjkanja časa, živela z njegovimi dohodki. Kasneje sva se razšla, želja po študiju pa še vedno ostaja zelo močna. Ker sem poskusila in ugotovila, da je študij prava prezahteven, da bi ga lahko izpeljala ob delu in otroku sem se odločila, da bom obdržala ali službo ali študij.
Zanima me kako je s socialno pomočjo v primeru, da daš v službi odpoved. Ali socialna podpora pripada samo tistim, ki službo izgubijo in na to nimajo nobenega vpliva?

Lep pozdrav!
Karin

Spoštovana Karin!

Denarna socialna pomoč je namenjena tistim, ki
– nimajo dovolj sredstev za preživetje,
– nimajo premoženja,
– aktivno rešujejo svojo socialno problematiko,
– so državljani Slovenije in imajo stalno bivališče,
– ali pa so tujci z dovoljenjem za stalno prebivanje.

Vaše vprašanje se nanaša na tisti del, ki pravi o aktivnem reševanju socialne problematike.
K vlogi je namreč potrebno priložiti potrdilo o tem, da ste prijavljeni kot iskalka zaposlitve na zavodu za zaposlovanje. Vprašanje pa je, koliko časa po tem, ko ste dali odpoved, se ne morete prijaviti.
Najbolje je, da se pozanimate na zavodu za zaposlovanje.

Lep pozdrav!

New Report

Close