Najdi forum

S fantom sva skupaj 8 let. Skupaj ziviva 7 let. Imava 5-mesecno hcerko. Sedaj je ugotovil, da ni srecen in da me nima vec tako rad. Stanovanje je sicer pisano na njega, skupaj pa tu ziviva ze od zacetka (sem tu stalno prijavljena). Stanovanje se bremenijo krediti. Sem studentka brez lstnih prihodkov (imam stipendijo – samo se do oktobra, starsevski dodatek in otroski dodatek). Potrebovala bi kaksen pravni nasvet glede delitve premozenja. prezivnine …… Ali obstaja kaksna brezplacna pravna pomoc? Vem, da se o tem veliko pise, vendar se zelo mudi (v taksnih pogojih namrec ne moreva vec ziveti pod eno streho, denarja za resitev problema nimava, prav tako pa nimava ne jaz ne on kam iti.) Ne zelim ostati brez vsega, se posebej zradi hcerke, ki potrebuje urejen dom. V to stanovanje in v skupno zivljenje pa sem vlozila ves svoj denar (stipendije, delo preko studentskga servisa, denar, ki sem ga dobila od starsev in babice…) in veliko lastnega dela in truda. Resda je bilo mojega denarja manj kot fantovega, vendar menim da mi nekaj vseeno pripada. Hvala za odgovor

Za pravni nasvet se lahko obrnete na sodišče, ki ljudem, ki nimajo dovolj lastnih sredstev, nudi možnost brezplačne pravne pomoči. Izpolnite vlogo na predpisanem obrazcu, priložite dokazila o premoženjskem stanju in potem prejmete odločbo, v kateri je navedeno, ali ste upravičeni do tovrstne pravne pomoči. Sami navedete, za kakšno pomoč prosite.

Druga možnost je PIC (pravno informacijski center): 01/540 19 14, kjer vam po ugodni ceni izpišejo vašo zahtevo, kratke informacije pa dajo tudi brezplačno.

Lepo vas pozdravljam!

New Report

Close