Najdi forum

kakšna je resnica

Pozdravljeni,
ne vem ali sem se obrnila na pravi naslov, toda že nekaj časa tavam v temi. Sama se že odrasla, poročena, z ljubečo družino. Zgodba je zgodba mojih staršev za katere sem zmeraj verjela , da njuni prepiri so le del njunega sporazumevanja, tako on kot ona sta znala biti glasna in imela sta zanimiv besedni zaklad. Sicer moje otroštvo je bilo sanjsko, takšno ponujam mojim otrokom, ne mislim materialno temveč ljubeče, skupno , skratka skoraj prava družinska idila. Mati ima 50 let, oče 58. Njegova napaka je ta , da je posesiven, ljubusumen , toda kljub njenim nekaj kratnim skokom čez plot, ji je oprostil in vse sta zgladila. ( idila pa taka),poleg tega on je deloholik, ona rada zapravlja. v njunih prepirih sta sodelovala oba, nikoli ni bilo fizičnega obračuna. Po tridesetih letih padcev in dvigov in dvigov in padcev sta se spet počila. Dala sem ji računalnik, ker se je dolgočasila. Sama je namreč nezaposlena , zaradi epilepsije ( ki je hvala bogu že leta v mirovanju) . Spoznala je internet in ga klub mojim opozorilom zlorabljala, prva dva meseca je bil račun 23.000,00sit.Oče je znorel, prepir in mama se je odpravila na vikend, češ potrebuje nekaj časa zase. Nakar je odšla. Že dva meseca ne vem kje je, v začetku sva se slišali po mobitelu, katerega so ji sedaj že izklopili, ker oče ni plačal računa. Takrat mi je povedala, da je nekje v varni hiši v Sloveniji, da pa mi ne more povedati kje. Navedla je kot edini tehten razlog ta , da ji je oče grozil, da jo bo ubil, če ne pride domov( sicer ji je v tistem času nosil dnevno mleko in kruh na vikend!?)in da se ga boji , torej je nekje na varnem in da hoče ločitev. HALO???
Sedaj sem v dilemi, kajti z mamo smo bile več kot prijateljice,, vse mi je zaupala, celo njuno spolno življenje, za katero sem vedno prosila , naj mi prihrani detajle. Oče trdi, da ni nič res, torej je vse beseda proti besedi. Sama sem obema povedala, da sta moja starša, mati je bila dobra mama, oče pa dober oče in njune napake morata rešiti sama. Sicer sem mamo prepričevala, da če je res tako hudo bi poiskala pomoč pri meni, saj oče v moji prisotnosti ne bi nikoli storil žalega( kar jaz vem ji tudi v 32 letih zakona ni).Oče je hitre jeze, je pa tudi zelo vodljiv, saj je bila mama tista ki je imela od financ do izvrševanja ciljev vedno nadzor. On je delal. Je pa tudi sicer moški ki poterbuje žensko v smislu vodenja, saj ta dva meseca je vsak dan pri meni, kliče me po telefonu in je sploh izgubljen, ponujal ji je vse samo da se vrne.
Vem, da sem kar dolga , toda hotela sem biti natančna, da si morda lahko naredite sliko, vtis..Mama se mi ni oglasila že dolgo in ne vem, kako bi lahko izvedela kje je, ali pa vsaj če je z njo vse v redu. Žal od kar je ni , so prišle na dan zgodbe in zgobdbice v katere ne bi rada verjela, toda veliko je takih z dokazi. Med drugim tudi ta, da je preko interneta nekoga spoznala.Sama navaja vzrok , da ni poiskala mojo pomoč ta , da me ni hotela obremenjevati. pa spet HALO?? saj mi je pustila izgubljenega očeta. Po njeni želji je dal vlogo za ločitev, in sedaj? Moje vprašanja:
Lahko ona kar gre ponoči z obale nekam v varno hišo, brez da vsaj policija preveri morebitno nasilnost partnerja? Je res lahko v varni hiši toliko časa?
Kako je s socialno službo? Nočem se opredeliti kdo ima prav, toda vse bolj kaže, da glede na to, da je sama ukinila že pol leta zdravila za epilepsijo, po dvajsetih letih stroge abstinence zaradi zdravil, je začela piti alkohol, račun mobitela in interneta?….včasih si želim, da me nekdo zbudi, in da zagledam njen sijoč obraz. Kako naj se vsaj prepričam , da je z nj0o vse v redu. Kot dokaz očetove strpnosti, pa še to: pred letom dni mu je priznala , da ni moj biološki oče,povedala mu je zato, ker jo je po njenih besedah to žrlo toliko let. Oba sva to sprejela , sicer z nekoliko grenkobe, toda zato se naš odnos ni spremeni, oče pa je bil prepričan, da sta se po tisti izpovedi celo zbližala. Začaran krog. Stanje: očetu se meša, matere ni , jaz sem v skrbeh. Ko v telenoveli.
OPravičujem se za dolgovezenje in upam, da me morda lahko kam usmerite.
Hvala in lep pozdrav

paty

Razumem, da ste zaskrbljeni, še posebno zato, ker sta si bili, kot pravite, z mamo več kot prijateljice. Bojim pa se, da ne morete veliko narediti za to, da jo najdete. V kolikor ima izklopljen telefon in je ne morete poklicati, potem lahko čakate, da se vam oglasi ona ali pa jo poskusite najti na drugačen način. V kolikor veste, da se nahaja v varni hiši, jo boste poiskali tam. Po telefonu vam nikjer ne bodo dali informacij o svojih uporabnicah, vendar mislim, da če na njihove naslove pošljete pismo, v katerem jih prosite za pomoč pri posredovanju le tega vaši mami, pod pogojem, da se nahaja pri njih, bodo to storili. Za naslove vseh varnih hiš v Sloveniji me pokličite na 01/366 77 21 ali ponovno pišite.
V varni hiši lahko uporabnica ostane toliko časa, za kolikor ima pogodbo. Lahko tudi eno leto, v nekaterih primerih celo več. Za sprejem v varno hišo pa ni potrebno nobeno potrdilo, pač pa izpoved o osebni stiski, ki se jo izrazi na razgovoru s strokovno delavko hiše. Policijski zapisniki in podobno služijo le morebitni kazenski ovadbi.
Socialna služba vam ne more pomagati. Lahko vam morda dajo samo še kakšen nasvet, kako jo lahko poiščete sami. Mama je polnoletna oseba, ki ji ni odvzeta poslovana sposobnost, torej je svobodna in se lahko giblje kjerkoli hoče. V kolikor pa mislite, da se ji je kaj zgodilo, ali da je v nevarnosti, pa se obnite na policijo, ki išče pogrešane osebe. Pa srečno!

New Report

Close