Najdi forum

Temne misli v nosecnosti…

Pozdravljeni!

Sem v sestem mesecu nosecnosti. Do sedaj je vse potekalo cisto vredu, tocno sem vedela kaj si zelim in sem uzivala v nosecnosti ter pripravah na najinega dojencka skupaj z mojim fantom. Vceraj pa sem se zbudila z obcutkom, da nimam vec trebuha in da otrocicek ne raste vec. Malo me je potolazilo to, da je mali se vedno veselo preurejel stanovanje v trebuhu, vendar se tega groznega obcutka nisem mogla vec znebiti. Na koncu dneva sem celo zadevo pripisala cudnemu vremenu in odsla spat. Vendar se je zgodba danes zjutraj ponovila. Vsak dan pa ne morem kriviti vremena, ki se niti zagovarjati ne more. V vseh prirocnikih pise, da je cisto noramlno, da te skrbi za svojega se nerojenega otroka, vendar da bo to tako, da se bom zjutraj zbudila in najprej pogledala, ce se imam trebuh, pa si nisem predstavljala.
Prosim, ce mi lahko svetujete, tudi zdaj bi rada tako uzivala kot sem pred temi temnimi mislimi.

B**

Draga B!

V kolikor gre za temne misli, potem je bilo dobro, da si dobila potrditev, da je to popolnoma normalno. Večino nosečnic ima podobne pomisleke in strahove glede svojega še nerojenega otroka.
Ti pa to doživljaš nekoliko močneje in bolj pogosto. Po mojem mnenju bi bilo dobro, da o tem poveš ginkologu, ki bo s temeljitejšim pregledom ovrgel vse tvoje strahove. V kolikor nisi prepričana o otrokovem dobrem počutju ali če ne čutiš njegovega gibanja (običajno je, da se z dolžino nosečnosti spremeni in je bolj miren zaradi pomanjkanja prostora) pa ga takoj pokliči ali pa se odpravi v porodnišnico. Tudi če greš “zastojn”. To bo najbolj prepričljiv dokaz, da je vse v redu.

Temne misli pa lahko preženeš še s tem, da se zamotiš z nečim drugim, da se o njih pogovoriš s človekom, ki mu zaupaš, da malo poklepetaš na forumu… Saj bodo prišli boljši dnevi, potem pa spet tile, ki niso najbolj prijetni. Vremenski vpliv pa lahko tudi traja več dni.
Bodi fajn!!

New Report

Close