Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Odnosi in socialna prva pomoč Za ženske v stiski Iztek pogodbe za določen čas med porodniško

Iztek pogodbe za določen čas med porodniško

Pozdravljeni,

ker se mi pogodba o zaposlitvi za določen čas (1.7.2003) izteče pred koncem starševskega dopusta (15.8.2003), mi, prosim, svetujte, na kaj moram biti pozorna:
a) še med starševskim dopustom – ali moram res sporočiti datum CSDju (kako bi bila od 1.7.2003 do 15.8.2003 urejena obvezno zdravstveno in pokojninsko zavarovanje- in ali mi podaljšanje pogodbe do izteka starševskega dopusta in odjava na ZZZS šele takrat zadevo kakorkoli olajšata
b) ob izteku starševskega dopusta, če do takrat ne bom našla zaposlitve – kakšni so postopki na Zavodu za zaposlovanje in ali poznate status “matere z otrokom do 7 let” – kaj pomeni in kakšno zavarovanje vključije ta status.

Za pomoč se vam že vnaprej najlepše zahvaljujem,
Nina

Nina, pozdravljena!

Ob izteku pogodbe delovno knjižico prinesete na CSD in tam uredite zdravstveno in pokojninsko zavarovanje. Nekatere ženske se tudi brez posebnih težav dogovorijo z delodajalcem, da jim za čas porodniške podaljša pogodbo o zaposlitvi, saj s tem nima nobenih finančnih obremenitev. Vam pa to nekoliko olajša zbiranje delovne dobe, še posebno, če se boste takoj po izteku zaposlili drugje.
Vaš CSD ima v evidenci, kdaj vam pogodba poteče, tako da vas bodo oni pozvali (običajno je bilo tako, vendar raje sami preverite), da priložite novo pogodbo ali pa uredite novo obliko zavarovanja.

V primeru, da zaposlitve ne boste dobili, se boste po izteku porodniške prijavili na Zavodu za zaposlovanje kot iskalka zaposlitve.

Iz zakona o starševskem varstvu in družinskih razmerjih izhaja pravica do krajšega delovnega časa zaradi starševstva za starše otrok do treh let starosti. Ne vem, če ste imeli v mislih to pravico.
Sicer iz zakona iz delovnih razmerij izhaja pravica zaščite določenih kategorij delavcev in med njimi tudi matere z majhnimi otroki (npr. nočno delo).
Statusa “matere z otrokom do 7 let” v zvezi z zavodom za zaposlovanje pa žal ne poznam.

Le

New Report

Close