Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Odnosi in socialna prva pomoč Za ženske v stiski prekinitev delovnega razmerja in pomoč CSD

prekinitev delovnega razmerja in pomoč CSD

Spoštvovani!

Prosila bi vas, da mi pomagate z nasvetom. Sem mamica samohranilka, z dvema otrokoma, ki živim v podnajemniškem stanovanju z zelo visoko najemnino. Ker imam službo z neko srednjo plačo, smo do sedaj še lahko nekako shajali. Delovno razmerje imam sklenjeno za nedoločen čas.
Me je pa zadnjič pošteno spravilo k razmišlanju, kako naprej, ko me je gospod, v čigar stanovanju živim, opozoril, da se čez nekaj mesecev izteče pogodba, in da tokrat ne misli (iz njemu osebnih razlogov) podaljšati najemnine.
Kaj sedaj.
Seveda sem že zaprosila (mimo razpisa) na občini za najem neprofitnega stanovanja (že leto nazaj), vendar do sedaj še ni bilo niti razpisov, na osnovi katerih bi lahko zaprosili za dodelitev. Tudi na sorodnike se ne morem obrniti, saj imam le mamo, pa še s to nimam dobrih odnosov, sicer pa tako ali tako živi pri prijatelju, za katerega pa dvomim, da bi bil pripravljen sprejeti v skromno stanovanje še tri člane. Pa tako ali tako tudi sama ne bi rada šla.
Tako, da ne vem, kaj bi naredila. Kje dobiti stanovanje, saj sem poprosila tudi za profitna stanovanja, pa žal kljub zaposlitvi ne dobim ugodno rešene vloge, ker smo le trije, z eno plačo.
Obstaja možnost, da se odselim v drug kraj, ki pa je zelo oddaljen od sedanjega, tako da ne bi mogla biti več v sedanjem delovnem razmerju. Na Zavodu za zaposlovanje so me opozorili, da mi ne pripada podpora iz njihove strani, saj selitev ni razlog za prekinitev delovnega razmerja. Zanima me, ali lahko vsaj poprosim za pomoč Centra za socialno delo, in kolikšna bi bila ta pomoč. Jaz verjamem, da bi tudi v novem kraju lahko s časoma poiskala zaposlitev, bojim pa se, da bi bila ta v kratkem času oz. brez prekinitve delovne dobe. Ali lahko računam na pomoč Centra, kdaj bi mi ta pomoč bila dodeljena in v kolikšnem znesku.
In če ne…. Kaj narediti, če ne dobim stanovanja?

Hvala za odgovor.

Spoštovana!

Prosilci za denarno socialno pomoč
(ki zdaj znaša za odraslega člana nekaj več kot 43.000
poleg tega pa bi vam pripadala še za posameznega otroka (12.000)
plus povečano za enoroditeljsko družino (12.000) in še
najemnino (10.000))

morajo k vlogi priložiti tudi potrdilo o prijavi iz zavoda za zaposlovanje. Bojim se, da se vi ne bi mogli prijaviti kot iskalka zaposlitve, saj bi vam bilo delovno razmerje prekinjeno po vaši krivdi.
Najboljšo rešitev vidim v ohranitvi dosedanje nejemniške pogodbe. Morda se lahko še kaj dogovorite, ali pa nekdo drug v vašem imenu. Kaj pa kašna druga možnost najema v bližini delovnega mesta? Morda bi vam na pomoč priskočili tudi v službi. Malo lahko povprašate.
S socialnimi in neprofitnimi stanovanji pa je različno, vendar bolj ali malo manj črno po vseh slovenskih občinah.

Zaposlena sem za dolocen delovni cas (pogodba se mi izteče 24.6.). Sluzbe mi ne morejo podaljsati, tezko pa bi se prijavila na novo delovno mesto, saj sem noseca 4. mesec. Ker je to moja prva nosečnost, in tudi delovne dobe nimam vec kot teh 10 mesecev, me zanima, kaj lahko v takem polozaju naredim. Ali naj se v zavodu prijavim kot brezposelna? Ali tako lahko dobivam porodniško nadomestilo? Ali ga lahko dobivam le glede na delovno dobo? Kaj mi svetujete?

Najlepsa hvala za odgovor.

New Report

Close