Najdi forum

Fant nad menoj izvaja hude pritiske in v zadnjem letu postaja vse bolj agresiven. Sicer me še ni udaril, vendar je prejšnji teden zelo malo manjkalo.
V glavnem me zelo psihično pobije, mi govori vse mogoče…. Tega sem se skušala ubranit s tem, da sem rekla, da grem. Pa me ne pusti Kaj naj storim? Na koga se obrnem? Ali me sploh ščiti kakšen zakon, če nisva poročena?

Draga Alja!

Zakon, ki vas najbolj ščiti je vaša svobodna volja, vaše osebne meje in pripravljenost, da to zastopate.
V primeru, da to ne zmorete sami, poiščite pomoč na Društvu za nenasilno komunikacijo, kjer se boste lahko anonimno pogovorili o tem, kar vas zanima, krbi in o tem kako reševati svojo situacijo.
Dobro pa bi bilo tudi, da razmislite o tem, kaj storiti:
a) Lahko vztrajate v takšnem odnosu, nič ne spremenite in večno upate, da bo bolje.
b) Poveste partnerju, da tako na gre več, naj poišče svetovalno pomoč, morda pomoč terapevta, saj njegovo posesivno in agresivno vedenje ne morete več sprejemati.
c) Pripravite najnujnejšo prtljago in dokumente ter ga zapustite.
d) Poiščete svetovalno pomoč za sebe, da se kristalizirajo stvari iz vajinega odnosa in se po tem odločite, kaj boste naredili.
e) Partnerja pod pretvezo, da bi radi izboljšali odnos (ne poveste očitno, da je to njegov problem), povabite na zakonsko terapijo, saj bi jo gotovo potrebovala.
f) Gotovo je še kakšna možnost, ki se jo domislite sami in je ravno pravšnja.

Nobena zgoraj našteteta odločitev ni pravilna ali napačna. Vse so v redu. Vsak človek bi izbral drugo.Vi izberite tisto, ki je prava za vas.

Društvo za nenasilno komunikacijo
Ljubljana, Ulica Milana Majcna 12
01/ 434 48 22
[email protected]

Kako te ne pusti?
Te zveže ali priklene na radiator?
Sama se mu pustis, pa ceprav se ti neverjetno slisi.
Jaz vem, da mene nihce ne bi mogel zadrzati niti za sekundo, ce jaz ne bi hotela.
Poskusi, bodi odlocna in ne ustrasi se izpadov (ti so samo znamenje nemoci) in poskusi…bos videla, da pravzaprav sploh ni tako tezko…

nova
Uredništvo priporoča

Draga Alja!

Vem, tebi se zdi to neznansko težko, ga zapustiti…

A kot je rekla Sama: te kam fizično priklene? priveže?

spakiraj in pojdi. čisto preprosto… in brez strahu. čim se te dotakne, ga prijavi na policijo. sicer bi ga že 100X lahko že samo zaradi verbalnih izpadov…

dec je slabič, Alja.

zaživi!

Draga Alja.

Moj nasvet je takle: pojdi vstran najhitreje. Opisala ti bom svoj primer. Od svojega 18 leta sem živela pri fantu in sicer 7 let. Na začetku je bilo vse super, potem se pa je začelo, bolano ljubosumje, psihični pritiski name, agresija. Bila sem zelo zaljubljena in sem mislila da se bo svet porušil če greva kjub vsemu narazen..
Sreča v nesreči je bilo to, da sem morala iti na operacijo in mi je po tolikih letih skupnega življenja naslednji dan v bolnici rekel , da sem pohabljena, držal se je kot da bo bruhal…. V tistem trenutku me je presekalo in vedela sem, da ne želimo niti trenutka preživeti z njim. Ko sem prišla nazaj iz bolnice in sem rekla da grem vstran, mi je grozil, resnično grozil z nožem. Naslednji dan, ko ga ni bilo, se na hitro spakirala najnujneše in vzela dokumente in šla.
Kaj se je zgodilo z njim? Prišel je k meni in me v joku prosil naj pridem nazaj, da se bo poboljšal, da se bo ubil itd… Nisem mu nasedla. Videla sem v resnici kako je ubog in reven v duši. In nasezadnje ni naredil samomora, to je bilo le spet ena vrsta groženj.

Zato Alje, pojdi vstran, naj ti ne bo žal ker ti bo kasneje žal za čas ki si ga vrgla stran. Življenje te še vedno čaka in se ga ne boj.

Lep pozdrav, romana

New Report

Close