Najdi forum

Pozdravljeni!

Sem absolvnetka in v juniju pricakujem dojencka. Fant je tudi student, pravkar pise diplomo. jaz pa moram opraviti do junija se vse izpite, nisva se porocila, ker niti nimava prostora oz. stanovaja kjer bi lahko zivela, tako da bova vask na svojem domu, se vedno..:((. Prosila bi vas, kda mi poveste kaj vse lahko koritim kot mati studentka, brez dohodkov, nimam stipendije, samohranilka…

Kako bi bilo ce bi nasla nekoga ki bi me recimo zaposlil?? Stari so ravno na tem da se locijo in nocejo imeti nic v zvezi z vnukom, oz. pomocjo, tako da bom sama, oz. bova sama, na pomoc njegovih starsev se tudi ne zanasam!

Hvla za vse informacije in lep pozdrav,
Urska

Draga Urška!

V kolikor bosta s fantom živela ločeno in vajina zveza uradno ne bo izvenzakonska skupnost bo partner najprej podpisal očetovstvo, potem pa bosta podpisala dogovor o preživljanju otroka.
Glede na to, da nisi zaposlena, boš upravičena do starševskega dodatka, otrok pa bo dobil otroški dodatek. Če bodo dohodki še vedno prenizki, boš lahko zaprosila za denarno socialno pomoč ali pa vsaj za enkratno denarno socialno pomoč.
S potrdilom o terminu poroda boš dvignila paker za novorojenca, oziroma denarno (znižano) protivrednost. Poleg tega pa imajo v nekaterih občinah tudi denarno “nagrado” ob rojstvu novega občana.
V primeru, da bi se zdaj zaposlila (razmisli, če se ti zaradi statusa in izpitov to splača), bi bila upravičena do starševskega nadomestila oz. porodniške, ki pa je tudi precej višje od starševskega dodatka.
Lepo pozdravljena, če te še kaj zanima, se pa oglasi.

sama sem mamica, študentka. oglasi se na moj mail, če te kaj zanima. LP

New Report

Close