Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Odnosi in socialna prva pomoč Za ženske v stiski Mi lahko svetujete? – ko družina ostane brez dohodkov

Mi lahko svetujete? – ko družina ostane brez dohodkov

Moj izvenzakonski partner je sedaj ostal brez delovnega razmerja (bilo je za določen čas). Ker se tudi meni tekom leta izteče porodniška (in potem sem prijavljena na Zavodu za zaposlovanje), me zanima, kako bodo šle stvari naprej. Niti pod razno si ne predstavljam, kako bomo zmogli živeti brez osebnega dohodka (če se seveda ne bo kdo zaposlil). Imava dva otroka, oba še predšolska.
Mi lahko svetujete?
V kolikšni meri je sploh pomoč Centra za socialno delo? Ali je kakšna možnost, da vsaj eden od naju dobi delo preko javnih del? Kaj nama preostane?
Prosim, prosim, svetujte mi.
Hvala.

Spoštovana!

Če vajina sredstva ne bodo zadostovala za kritje življenjskih potrebščin lahko zaprosita za pomoč pri pristojnem centru za socialno delo. Vsak izmed vaju lahko vloži VLOGO ZA DODELITEV DENARNE SOCIALNE POMOČI, lahko tudi za izredno denarno socialno pomoč.
Mogoče je tudi kateri izmed vaju upravičen do denarnega nadomestila iz Zavoda za zaposlovanje?
Sicer pa vse moči usmerita v iskanje zaposlitve. Že kar zdaj, ko si na porodniški on pa tudi zdaj, preden mu poteče pogodba. Pišita prošnje, berita oglase, sprašujta ljudi, če koga poznajo. Saj zmoreta. Samo obupati ne!
LP Andreja

New Report

Close