Najdi forum

Nadležna tašča

Pozdravljeni!
Prvo ne želim, da me kdorkoli ob vas obsoja, saj želim napisati nekaj kar že zelo dolgo držim v sebi. Zadeva je taka, imam otroka iz prejšnjega razmerja, zdaj sem noseča z novim partnerjem s katerim sva skupaj 3leta, odselila sva se 1h 15min stran od njegovih staršev oz njegove mame. Začelo se je njeno vtikovanje že na začetku najinega razmerja, skos je tiščala nos tam ko ni treba, vedno jo je zanimalo kam greva in kdaj prideva, če ji moj fant ni hotel povedat je povesila nos, prav tako če ni vsak dan dvignil telefona ko ga je klicala neprestano trikrat na dan. Ker se pa tudi zdaj dogajajo te stvari pa čeprav sva daleč stran od nje vas prosim samo za nasvet. Obema gre na živce to njeno vtikovanje sedaj tudi v mojo nosečnost kako naj živim, kaj naj jem, kaj naj pijem in kako nasplosno naj zdaj živim in kdaj in kaj naj kupiva za dojenčka. Fant ji je že velikokrat omenil, da ne želi da ga kliče in se vtika v najine zadeve, vendar ne zaleže zato se obracam na vas.

Lp, Mateja

Spoštovani,

Mislim, da sta ogromen korak naredila že s tem, da sta se preselila stran, na svoje. Najbrž gospa nima slabih namenov, le meje ji do sedaj nista znala postaviti, kar pa je nujno pri vsakem odnosu. Če želita z njo razviti in ohraniti nek zdrav odnos, potem ne bo odveč, da se vsi trije usedete in si poveste, kar vam leži na duši, kaj vas moti, kaj se vam zdi sprejemljivo in kaj ne.
V kolikor pogovor ne bi pomagal, pa pač omejite komunikacijo samo na najbolj nujne stvari.

Pa srečno!

Suzana Gliha Škufca, univ.dipl.soc.del.

Zavod Pelikan - Karitas Materinski dom 01/366 77 21 [email protected]

New Report

Close