Najdi forum

Stanovanje z majhnimi stroški

Pozdravljeni,
čisto sem obupana. Živim sama s dvema hčerkama. Bile smo pred enim letom v varni hiši. Komaj smo našle stanovanje marca 2015 in zdej moramo ven. Stalno prebivališčeimamo prijavljeno na CSD v Ljubljani. Vlogo za neprofitno stanovanje sem že izpolnila. Za bivalno enoto smo izpadle ker nismo bile takrat ko smo se preselile na sedanjo lokacijo v MOL. Zdaj so stanovanja tako draga, da ne vem kako naj z svojimi dohodki plačam najemnino in stroške. Rada bi da otroci imajo vsaj malo stabilnosti v življenju. Sama sem že dala oglase da grem tudi za sobivanje in pomoč v hiši za manjšo najemnino. Res si ne morem privoščiti stanovanje s 400€ najemnine in 250€ stroškov. Tudi če imam subvencionirano najemnino. Če želim subvencionirano najemnino moram biti v MOL in imeti deanski znesek na pogodbi. Kam naj se dam z otroci? Zima prihaja in stroški so še večji, jaz pa na socijali. Aktivno iščem zaposlitev. Zdaj stanovanje še bolj aktivno.

Spoštovana,

vlogo za bivalno enoto lahko vložite kadarkoli in potem ste na čakalni listi. Res pa to ne bo takoj.

Hitreje ste lahko sprejeti v materinski dom, kjer bi lahko bivali eno leto. Vendar je tudi tukaj včasih čakalna doba. Poleg našega je na tem območju še Materinski dom, ki spada pod CSD Ljubljana – Šiška. Res, da to ni dokončna rešitev, je le prehodna. A če ne boste našli najemnega stanovanja z dovolj nizko najemnino, je to še vseeno boljše kot nabirati si dolgove, katere boste imeli na plečih, dokler jih ne boste poplačali, kar pa ponavadi traja… Materinski dom je lahko dobra možnost za priti na zeleno vejo. Še bolj pomembno kot to, da si ženska finančno opomore, je to, da si osebnostno opomore.

Če bom karkoli ugodnega zasledila glede stanovanj, pa vam sporočim.

Le še to bi vam priporočila, da ukrepajte pravočasno, ker se nobena stvar ne uredi in ne reši čez noč. Nikakor se namreč ne sme zgoditi, da iz danes na jutri ne bi vedeli, kje boste prenočili. Srečno!

Jana Metelko, dipl.soc.del.

Zavod Pelikan - Karitas Materinski dom 01/366 77 21 [email protected]

New Report

Close