Najdi forum

Po dolgotrajni zvezi sem izvedela da me partner vara.Resnico sem si postregla iz njegovega telefona,ker mi je sam ni bil sposoben povedati in je imel zvezo z obema .Sicer sem zadevo slutila že dlje časa .Sedaj že bivši partner vdora v njegov telefon ni najbolje prenesel in me že mesece ignorira.Nekak se tolažim da je sam povzročil vdor v njegov telefon saj mi resnice ni bil pripravljen povedati.Nasplošno se je tudi že prej rad obrnil k ignoranci tudi zaradi drugih zadev. Z ignoranco mi daje občutek da sem jaz storila veliko napako in nekak gre razlog za razpad zveze k moji krivdi.O njegovi ni govora saj mi ta še do danes ni pojasnil zakaj je to storil in kaj je bil razlog skratka z njegove strani ni moč računati na zrelost pogovora z njim.Ne vem kako bi se rešila tega zoprnega občutka napačne krivde čeprav zavestno dobro vem da drugega izhoda nisem imela s katerim bi se dokopala do resnice.Bivšega vsebolj doživljam kot velikega manipulatorja in tega prej nisem opazila.

Spoštovana,

obstajata dva tipa ljudi, prvi iščejo razlog za svoje težave v drugih ljudeh in prelagajo odgovornost na vse ostale, le sami je ne sprejmejo, drugi pa vse vzamejo nase, še tisto za kar niso odgovorni. Očitno vaš bivši partner spada v prvo skupino, vi pa bolj v drugo.

Ko si v partnerski zvezi in sumiš prevaro, takrat ni več zaupanja, takrat želiš to preveriti in je to popolnoma normalno, človeško. Če bi imel vaš partner čisto vest, ga niti ne bi motilo, da ste pogledali v njegov telefon in se prepričali. Če bi vi stalno kontrolirali partnerja zaradi neosnovane bolestne ljubosumnosti, potem bi bila to druga zgodba in bi bil problem v vas.

Vaš bivši partner je sedaj že bivši in njegova ignoranca vam pove le to, da ne premore niti trohlice obžalovanja in da ste lahko veseli, da ste ga prepoznali v pravi luči. Sedaj lahko mirno nadaljujete svojo pot. Čeprav vam želi bivši vcepljati drugačne občutke, je to je le njegova manipulacija, kar ste že sami ugotovili. Bodite močni in ne podležite temu, kar vam želi naprtiti. Mogoče se boste lahko rešili napačnega občutka krivde tako, da boste pustili na plan pravim občutkom, katere je naravno doživljati v takšnih situacijah, ponavadi je to jeza, potem žalost. Ko si človek dovoli to občutiti, gre lahko naprej v novo osmišljanje in izgrajevanje svojega življenja.

Zelo koristno bi bilo, če bi lahko malo preverili, kako da ste sprejeli v svoje življenje takšnega manipulatorja. Privlačevanje določenega tipa osebe ponavadi ni naključje. Lahko se vam zgodba ponovi z drugim partnerjem.

Želim vam, da bi vas v nadalje obkrožale iskrene osebe, kakršne si zaslužite.

Jana Metelko, dipl.soc.del.

Zavod Pelikan - Karitas Materinski dom 01/366 77 21 [email protected]

New Report

Close